Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vánoční dárky od ředitele muzea

V pondělí 17 prosince obdrželi dva dlouholetí zaměstnanci muzea pí.Renata Forejtová a p.Martin Macháček oznámení o ukončení pracovního poměru. Je to jedna z dalších nehorázností ředitele muzea neboť by se měl nejspíš zabývat svým jednáním a zvažovat odchod, který se měl řešit již dávno. Přečtěte si co si o jeho jednání myslí právník odborů, který pana ředitele upozornil na nezákonost jeho jednání, přesto však výpovědi byly podány.

Připojuji také e-mail ve kterém v rozporu se zákonem Mgr.Eisner odmítl písemnou odpověď k rozpočtu muzea. Není to nic neobvyklého neboť na některé odpovědi jsme čekali téměř jeden rok. Co však je naprosto nepřijatelné je lhaní pana ředitele před celým zastupitelstvem. Prý odpovědět neodmítl, jen má dost času neboť neuplynula ještě lhůta pro odpověď. Podobně je to s mnoha dalšími záležitostmi v muzeu.

Úpornou snahu vyvinul i při snaze o výpověď bývalému řediteli muzea, kterému se snažill předat čtyří písemné výtky za porušení pracovní kázně i ve spojitosti s úkoly pro město Čelákovice.Ono nejde panu profesorovi dějepisu vše tak, jako se studenty střední školy. Jsem přesvědčený, že se matka od dvou dětí bude bránit a pan ředitel prohraje. Kolektiv pracovníků muzea jej vyzval k odchodu již počátkem roku 2011. Ředitele muzea šikanujícího zaměstnance, neodborníka, nebude škoda. Co s muzeem bez odborníků? Bývalo chloubou města.

Je přiložena i reakce místní odborové organizace, která vyzývá ke stažení obou výpovědí. JIž v r.2003 vydala Asociace muzeí a galerií ČR stanovisko k personálnímu obsazení Městského muzea v Čelákovicíh

 

 

Fotografie