Jdi na obsah Jdi na menu
 


Máme transparentní samosprávu?

V příspěvku rada zasedala 20.března 2013 jsem na základě zápisu z jednání komentoval některé body, které mne právě pozitivně nenaladili. Proč? To je zřejmé z textu příspěvku, ale je nutné znát i další souvislosti. Zveřejňuji zde ve Fotoalbu odpověď města Čelákovice, kterou jsem obdržel ve věci nájmu v DPS. V žádosti byly položeny 3 otázky a schválně zda někdo z Vás najde v zaslané informaci odpověď jen na jednu jedinou z položených otázek. Přirozeně není to nic zvláštního . Pokud v minulosti selhali úředníci a nebo samospráva vždy se to nějak zaretušovalo. Jsem jen zvědav co bude řečeno na vyčíslení ušlého nájemného a kdo ponese odpovědnost.

Druhou žádost o informace jsem položil v souvislosti s usnesením rady zr dne 4.březn 2013 ve věci návrhu na odvoilání ředitele muzea.Byl jsem jedním z předkladatelů návrhu a tak jsem velmi dobře věděl co jsme předložili a jakými argumenty byl návrh podložený.Když jsem četl výsledek hlasování tak jsem nevěřil vlastním očím a podal jsem žádost o zaslání podkladu podle kterého radní hlasovali. Myslel jsem si, že asi neobdrželi to co jsme e-mailem odeslali na sekretariát starosty..Odpověď jsem neobdržel a nebo vlastně ano pokud mám přijmout podané vysvětlení. Napsali mi, že nemohou vydat podklady, protože rozhodnutí o výpovědi Mgr.Eisnerovi vlastně ještě nebylo ukončeno.

V současné době byla muzeu uložena pokuta ve výši 42.000, - Kč za závažná zjištění vyplývající z kontroly provedené ministerstvem kultury. Nebudu zde zatím uvádět detaily, ale pro zájemce o problematiku zveřejňuji materiál nazvaný "Základní zjištěné nedostatky a připomínky k vedení Městského muzea v Čelákovicích" které jsme společně se zastupitelem Milanem Tichým a radním Tomášem Janákem předložili radě již 17.8.2011.Déle než po roce přišla kontrola z ministerstva a ve své podstatě za totožné závady na které jsme upozornili  udělila pokutu. V době kdy jsme upozornění radě podali, byly naše informace zpochybňovány. To, že nejsou akceptovány připomínky zastupitelů se dá ještě pochopit, ale nepochopitelné je, když je pozvaný metodik ministerstva a vydá doporučení akceptovaná i radou města, ale ředitel Eisner na ně nedbá.

 

Fotografie