Jdi na obsah Jdi na menu
 


Víte, že

11. 10. 2018

Někdy v dubnu t.r. jsem zaznamenal na FB nový profil který má ve svém názvu Město Čelákovice. Zřejmě jde o oficiální Facebook, který někteří zastupitelé po vedení města neúspěšně žádali.

Již jsem navštívil obdobné media jiných měst a ten čelákovický FB je originální. Zatím se tam mnoho o aktuálním životě nedozvíte, ale je zde plno informací jinde nepublikovaných. Např.:

víte, že město Čelákovice sousedí se 7 obcemi?, víte, že čelákovická knihovna má zaregistrováno více než 2200 čtenářů?, víte, že současná podoba znaku města byla schválena v r.2014?, víte, že je ve městě 157 pojmenovaných ulic a veřejných prostranství?

Škoda, že vedení města zatím oznámilo existenci oficiálního FB jen svým příznivcům a tedy nikdo další mimo pár výjimek zde nepíše. Výhodou proti současným uzavřeným diskuzním skupinám je, že zde nemusíte být registrovaní  a tedy zcela svobodně může být slyšen i Váš názor.  Především by zde měly být oznámení o aktuálním programu kulturních a třeba i sportovních akcí. Město zde má prostor na připomenutí rozsahu oprav havárií atd. Jelikož jsem navštívil FB Českého Brodu tak i mě přichází každá nová zprava https://www.facebook.com/cesbrod/ a třeba i z Říčan a Brandýsa Staré Boleslavi atd.https://www.facebook.com/Město-Říčany-295058323867140/?ref=aymt_homepage_panel  https://www.facebook.com/brandysnadlabemstaraboleslav/

Vždy se ptám, jak vážně je ta která věc myšlena. FB Město Čelákovice https://www.facebook.com/mesto.celakovice/ existuje již půl roku a ještě ve Zpravodaji o jeho existenci nebylo nic uvedeno. Proč to tak je?