Jdi na obsah Jdi na menu
 


Starosta města na sociálních sítích

26. 6. 2018

Facebook v podání města Čelákovice neznáme neboť jsou tací ve vedení města co hlasovali proti jeho zřízení. Známe však Facebook profil nazvaný Čelákovice, který nespravuje město. Správcem je jakýsi Josef Pátek, který nevpustí opozici a nepříjemné informace likviduje. Nemluví k občanům, ale jen k těm co přijali jeho názory.

Trochu jinak je tomu v nedalekém Českém Brodě, kde mají veřejný FB a jejich starosta dnes zveřejnil níže uvedený příspěvek. Dokonce i já z Čelákovic mohu získat informace z Českého Brodu. Jak je níže uvedeno ani v Českém Brodě není vše jednoduché a tak o problémech zcela otevřeně mluví na sociálních sítích. Jak prosté a účinné. Na diskuzním fóru města již opět nikdo nepřispívá neboť přes ujištění místostarosty Studničky vedení města na dotazy neodpovídá a tedy proč psát. 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

FB Český Brod :

Vážení občané,

z pozice starosty města bych se chtěl vyjádřit k situaci ohledně plánované stavby sportovní haly na hřišti v Žitomířské ulici. Stanovisko města se plně shoduje se stanoviskem ředitele Základní školy Žitomířská viz níže. Opravdu si nenecháváme zpracovat studie využitelnosti území jen tak pro legraci. S navrženým řešením souhlasím a přijde mi optimální. Avšak pracuje s prostorem, který není ve vlastnictví města a zatím jediná možnost, jak jej získat, padla. Město... se snaží získat pozemek bývalého školního hřiště již několik let a vždy naráželo na nesouhlas současného vlastníka. Ani v tuto dobu není na stole nabídka městu na odprodej pozemku hřiště. Ale opravdu je potřeba zdůraznit, že vlastník majetku má právo s ním nakládat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Soused, město či kdokoliv jiný mu může radit, co s ním udělat, ale konečné rozhodnutí je stejně na samotném vlastníkovi. Kdyby se tato situace změnila, jsme připraveni o podmínkách převodu majetku seriózně jednat. Není také pravdou, že zástupci města chtějí něco ututlat či rychle prosadit. Naopak po celou dobu mého působení ve vedení města se snažíme o maximální možnou transparentnost a jednotlivé záležitosti projednáváme s veřejností. I v tomto případě jsem se prvního projednání se sousedy zúčastnil, jsem připraven iniciovat, moderovat či jen navštívit podobná další jednání a doufám, že se situace převede z emoční do faktické roviny. Důležité proto je, aby potenciální investor dostal čas na dopracování své představy, kterou by bylo možné veřejnosti představit. Panu řediteli bych chtěl vzkázat, že se s dostavbou školy musí počítat i v případě stavby nové haly. V tomto případě by však nevznikla v jednom křídle tělocvična, ale sloužilo by pro potřeby učeben. Celá stavba by pak mohla být o jedno patro nižší. Další prostor pro sportování našich dětí (halu či tělocvičnu) město opravdu potřebuje.
Jakub Nekolný
https://docs.google.com/…/1hIm9QxYt00lLdSJd2rTJ6ino8n…/edit…