Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skončilo LEPŠÍ MÍSTO v Čelákovicích?

17. 10. 2014

AKTUALIZOVÁNO 17.10.2014 Jak je níže uvedeno v původním článku vedení města avizovalo, že nejméně do 31.10.2014 nebude spolupracovat a občané mají hlásit své náměty na odbor životního prostředí a nebo Technickým službám. Již to není pravda neboť zveřejněním webu Lepší místo na stránkách města je dán jasný signál spolupráce. Budu sledovat, jak se to projeví u starších námětů občanů, které bez vyjádření odpovědných úředníků jsou na webu Lepší místo již několik měsíců.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Původní text :

 Ve Zpravodaji města Čelákovice č.10 najdeme článek s názvem „BUDOU ČELÁKOVICE LEPŠÍM MÍSTEM“. Autorka článku starostka města Zdeňka Tichá vyzývá občany k zájmu o veřejný prostor a chuti změnit tento prostor k lepšímu. Lepší místo je dle článku nestranné , administrátorské zásahy míří výhradně proti urážlivým vulgárním, rasistickým či reklamním projevům. Článek vyzývá k zasílání tipů a též třeba i pozitivní reakce. Zdálo by se, že skutečně paní starostka je velkým příznivcem a dělá vše pro to, aby projekt nad kterým převzala záštitu byl úspěšným.

Na webu LEPŠÍ MÍSTO se však objevilo prohlášení administrátorky, které naznačuje zcela jiný přístup než paní starostka ve Zpravodaji uvádí : Město Čelákovice nespolupracuje ...viz níže :

 

A ejhle :radnice-nespolupracuje-11.9.2014.png

Téměř ve stejný den (2.10.2014), kdy byl roznášen Zpravodaj, se na internetových stránkách objevuje toto : vzhledem k povaze a charakteru příspěvků týkajících se Čelákovic na aplikaci Lepší místo a též vzhledem k tomu, že – jak jsme pochopili z přístupu administrátorů této aplikace-zástupci této aplikace hodlají nadále tolerovat nekorektní příspěvky vedené předvolebním bojem, rozhodli jsme se, že město Čelákovice nebude minimálně do 31.října 2014 reagovat na žádný tip či dokonce diskusní příspěvek zveřejněný na této aplikaci.

Můj názor : v prvém článku je uvedeno, že Lepší místo je nestranné a v druhém článku je zřejmá snaha vyvinout tlak na administrátory, aby některé příspěvky odstranili a hlavně ten co naznačuje nespolupráci města. To se však nepodařilo a tím město Čelákovice odmítlo dále minimálně do 31.10.2014 spolupracovat. Prostě snaha o cenzuru nevyšla, ale ono to nic nepomůže neboť občané již adresu www.lepsimisto.cz dobře znají. Rozhodně i nadále zde budou zveřejňovat nedostatky zjištěné ve městě. Na to, že město na značnou část příspěvků nereaguje, jsou již občané zvyklí. Příspěvky bez odpovědi města jsou zde již od dubna t.r. Co na to dodat? Lepší místo existuje v mnoha městech České republiky a takovou snahu o cenzuru hned tak někde nenajdete. Podobnou cenzuru najdete i v informacích o kvalitě ovzduší a stavu ve kterém se nachází naše muzeum. Zde však je cenzura plně v rukách radnice a nejsou zde ti odvážní administrátoři z aplikace LEPŠÍ MÍSTO. Nevím vlastně kdo informaci na webu města o zastavení spolupráce napsal. Internetové stránky Čelákovic uvedenou praxi nezaznamenaly poprvé. Někdo anonymní mluví jménem města. Úžasné.