Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rekonstrukce městského stadionu začala

28. 8. 2014

Kdo nevěří ať navštíví stadion a podívá se. Je to skutečnost. Ve fotoalbu uvádím některé starší fotografie z výstavby stadionu a také z aktivit tam konaných (Spartakiáda, Zátopkův běh). Zřejmě stadion již nikdy nic podobného nezažil vyjma kdysi velmi naštěvovaného letního kina. V průběhu rekonstrukce budu uvádět fotografie dokumentující vývoj prací.

Příspěvek ing.Ryneše :

 

Rekonstrukce sportovišť Městského stadionu v Čelákovicích.

Dobrá zpráva pro příznivce sportu v Čelákovicích. Sportovní oddíly, školy, hasiči a veřejnost, budou mít možnost bezplatně využívat nově rekonstruovaná sportoviště.

TJ Spartak Čelákovice jako investor si v září 2013 podal žádost o dotaci na Ministerstvo školství na rekonstrukci atletické dráhy a atletických sektoru. Český atletický svaz tuto žádost podpořil.

V současné době jsou připravovány 3 etapy rekonstrukcí:

První etapa:   rekonstrukce  atletické dráhy a atletických sektorů. Náklady 18 mil. Kč (dotace 12,5 mil. Kč a spoluúčast města 5,5 mil. Kč). Tato akce je kompletně zajištěna s termínem zahájení srpen 2014 a termín dokončení 30. 4. 2015.

Druhá etapa:   rekonstrukce  fotbalového hřiště s umělým zavlažováním. Investor TJ Spartak Čelákovice. Náklady 7 mil. Kč (dotace 4,9 mil. Kč a spoluúčast města 2,1 mil. Kč). Tato akce je připravována. S termínem zahájení říjen 2015 a termín dokončení 30. 11. 2015.

Třetí etapa:  rekonstrukce tréninkového fotbalového hřiště s umělou trávou. U této akce by byl investor SK Union Čelákovice. Náklady cca 15 mil. Kč (dotace 10,5 mil. Kč a spoluúčast města 4,5 mil. Kč). Tato akce připravována pro rok 2016.

V letošním roce se podařilo konečně dořešit majetkoprávní stav Městského stadionu.

V souladu s těmito rekonstrukcemi budou probíhat nezbytné úpravy zázemí těchto sportovišť podle možností a náročnosti vlastními silami města, sportovních oddílů, sponzorů a škol. Jasné je že nás čeká spousta práce a organizačních opatření na dosažení uspokojivého výsledku, který by odpovídal tradicím a významu Městského stadionu. Městský stadion byl budován podle vzoru olympijského stadionu v Helsinkách.

 

Chci i touto formou poděkovat novému vedení města za podporu při realizaci rekonstrukce Městského stadionu.

 

                                                                       Ing. Jaroslav Ryneš

                                                           Předseda TJ Spartak Čelákovice

 

 

Náhledy fotografií ze složky Rekonstrukce stadionu