Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ostuda Čelákovic

22. 11. 2018

Na Aktuálně.cz zveřejnili článek o dělnických domcích a není to právě nejlepší reklama našeho města. Starosta jezdí včetně svého doprovodu po světě a utrácí peníze města, kde to jen jde. On a další lidé z ODS však zapomínají na sliby, které občanům Čelákovic dali a nechají je bydlet dalo by se říci "ve středověkých podmínkách". Kanalizaci do dělnických domků slibovali již v r.2010 a stále ještě není hotový ani projekt ačkoliv byl již 2x zadaný (poprvé v 2010 a pak v r.2017).  Místostarosta Studnička by se měl stydět když v článku říká, že prioritou je dnes kanalizace do Záluží, které čekají již 41 let.  Problém Záluží byl v kanalizačním přivaděči ze Záluží do Čelákovic, který na své trase měl majitele pozemků se kterými bylo dlouhé jednání a také peníze byly mnohem větší problém. V případě dělnických domků je to však zcela jiné. Kanalizace a vodovod zde nepotřebují žádný přivaděč a ani velké peníze neboť vše je na dosah. Jak pracné je udělat veřejné osvětlení? Natáhnout pár kabelů? Musí se chtít!!! Vývoj pro připomenutí.

V Čelákovicích všechno trvá velmi, velmi dlouho. Jen se slibuje.

O zadání projektu rekonstrukce školy v Sedlčánkách rozhodlo zastupitelstvo v r.2015 a zatím byly provedeny jen přípravné práce, ale projekt zadaný ještě není. Památkově chráněná budova chátrá.

Autobusová zastávka na Mochovské má od r.2011 hotový projekt za který bylo městem zaplaceno 60 tis.Kč. V r.2018 byla zastávka v rozpočtu města, ale její realizace se opět odložila.

Rekonstrukce kanalizace a povrchu ulic v Jiřině volební slib ODS z r.2010 se měla začít již v r.2017 ale nic nezačalo ani metr. Které ulice ještě slíbili rekonstruovat? Od roku 2010 mimo Jiřiny marně čekají v ulici Prokopa Holého, Ve Skále. 

V roce 2010 také slíbili nový vodojem a dnes se již ke slibu nehlásí. Asi bylo pro obyvatele Záluží velké překvapení, když četli stavební povolení na vodovodní přivaděč a tam bylo uvedeno, že napojení může být provedeno jen při vybudování souvisejících akcí - nového vodojemu.

Uzemní plán se připravuje od r.2011, kdy jsme se mohli dočíst ve Zpravodaji č.10, že by měl být hotový v r.2015 str.3 a dnes ještě nikdo neví, kdy se tak důležitého dokumentu dočkáme.

Dostavba školy Kamenka měla být dokončena v r.2018 viz Zpravodaj 6/2016, ale práce mimo bourání ještě nezačaly. Jinde ze stejného dotačního programu se již školy staví viz.Psáry.

Nevím zda si obyvatelé Čelákovic uvědomili, že rekonstrukce nádraží je projekt financovaný i prováděný někým zcela jiným než městem Čelákovice. Jedině tak si mohu vysvětlit přízeň voličů současnému vedení města co neplní sliby a nevadí mu středověké životní podmínky. 

nejlepsi-starosta-2014---2018.jpg

Našli jste mezi nejlepšími starosty jméno Pátek