Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejde semafor. Jaký je vlastně důvod?

18. 2. 2016

U nádraží nejde semafor což by snad nebylo nic mimořádného. Nejde již delší dobu a tak se někteří lidé zajímají o důvod a dostávají odpovědi. Případem se zabývala novinářka ze servru Čti doma a pro mě je zajímavé víc než semafor sám, způsob informování veřejnosti.

1. Semafor uvedeme do provozu. Budeme budovat nový přechod na Toužimské ulici pro občany Záluží. Tam semafor bude taky a propojíme oba semafory na jeden odběr," sdělil místostarosta. Kdy, je ve hvězdách, stejně jako to, kdo se bude o proud starat.

2. Redakci ČtiDoma.cz se vyjádřil i MÚ Čelákovice: „Máme informaci od Technických služeb, že je závada na semaforu, a proto byl odpojen od zdroje energie. Na opravě se pracuje

3. Semafor nesvítí, protože do něj nejde proud. Aktuálně řešíme nové napojení na komerční proud s elektroměrem, protože dosud jsme to měli jen na tzv. paušál (tedy bez elektroměru). Tento paušál v hodnotách stokorun, ale nebyl zahrnut ve faktuře za elektrickou energii v roce 2015 a došlo tak k odpojení,“ komentoval situaci starosta Pátek.

Snad by se mohli dohodnout a především jasně říci, kdy bude semafor opět v provozu. Informování veřejnosti to není právě silná stránka současného vedení města.