Jdi na obsah Jdi na menu
 


Má vlast cestami proměn

7. 5. 2014

Letošní 6. ročník výstavy Má vlast cestami proměn" je výjimečný. Uzavírá „startovací“ pětileté období a zahajuje novou etapu projektu. Nemá hlavní partnerský kraj, poprvé má 7 krajů partnerských.

Pod dohledem pana prof. Jana Pirka proběhne Setkání srdcí - kamenných symbolů, které dostali zástupci krajů, které byly hlavními partnery minulých ročníků. Pan Dr. Václav Větvička bude hlavní osobností v Poctě stromům – hlavní partnerské kraje vysadily na Vyšehradě potomky památných stromů ze svého území. 

Partnerské kraje: Karlovarský, Královéhradecký, Plzeňský, Středočeský, Ústecký, Zlínský a Hlavní město Praha.

Kraje vysílají jako svého zástupce pracovníky z odborů regionálního rozvoje nebo zástupce občanského sdružení či místních akčních skupin, kteří s krajem úzce spolupracují. Akce je výsledkem úsilí Místních akčních skupin a věřím, že i MAS Střední Polabí zde najde své místo v některém z příštích ročníků.

Přijďte 10.května na Vyšehrad a jistě i Vy najdete svou inspiraci a možná někde ve Vašem okolí je proměna hodná obdivu a uznání. Poprvé bude vyhlášena nejkrásnější proměna minulého ročníku, kterou zvolila veřejnost v sekci Proměny . Vystoupí skupina Spirituál kvintet, dětský sbor a další.