Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lepší místo

28. 9. 2014

AKTUALIZOVÁNO 28.9.2014 Příspěvek RNDr.Petříka předsedy komise pro životní prostředí na diskusním foru města s názvem Lepší místo : Proč Městský úřad občanům lže?

text příspěvku :

Na tuto otázku nemám odpověď. Lehce se ale přesvědčíte, pokud navštívíte stránku Lepší místo a najedete na tipy v Čelákovicích. Aplikace vznikla v nedalekém Kolíně a umožňuje zveřejnit, kde je co za problém a uvést možnost nápravy. Tipy si každý přihlášený může označit jako Nový, V realizaci, Vyřešený a Neřešitelný. Můžete tam taky vkládat svoje tipy nebo komentovat stávající. Je to jednoduché.

Na webu už je z Čelákovic asi šedesátka podnětů, většinou nevyřízených. Některé tam visí i půl roku bez reakce zainteresovaných orgánů. Kdosi, co se označil jako Městský úřad Čelákovice, tam občanům, předkládá, že vše je už vyřešeno. To ale není pravda. Stačí si na místo zajít a přesvědčit se, že dotyčný nemluví pravdu.

Starostka města Čelákovice byla Radou města pověřena záštitou nad prezentací služby Lepší místo a jednáním v této věci. Vážím si toho, že sama deklaruje svůj zájem, ale bylo by vhodné si ohlídat podávání informací směrem k občanům.
___________________________________
RNDr. Petr Petřík, Ph.D., zastupitel Města

 

AKTUALIZOVÁNO 6.7.2014 Ve Zpravodaji města Čelákovice 4/2014 si občané mohli přečíst článek s názvem "Hezčí Čelákovice? Pomůžete pár kliknutími v telefonu nebo na webu!". Občané klikají, ale jen málo se mění. Starostka si sice vzala záštitu, jak bylo v článku uvedeno avšak prakticky se to neprojevuje neboť některé příspěvky z dubna nemají dosud žádné vyjádření odpovědných pracovníků. K dnešnímu dni je již nahlášeno 48 závad. Dokonce se o LEPŠÍM MÍSTĚ jednalo i v diskuzi na jednání zastupitelstva 19.6.2014. Ptal jsem se kdy bude opravena zeď muzea v současnosti připomínající zcela jinou dobu, kdy bylo téměř vše oprýskané a nikomu to nevadilo. Oslovený pan místostarosta Tichý (je odborník ve stavebnictví a tedy i ve věci muzejní zdi) prohlásil, že to není nic náročného. Paní starostka sdělila, že záležitost je řešena hospodářským odborem, ale napřed musí v muzeu vyřešit zatékání do depozitáře. Když jsem slyšel tuto informaci pomyslel jsem si : jak jsou výkoní ti naši úředníci když zeď je stejná již několik let? Kolik let ještě potřebují? Odpověď jsem záhy našel na stránkách muzea, kde v textu Střednědobé koncepce rozvoje muzea najdete i plán opravy zdi s termínem naplánovaným na r.2019. Vraťme se však k článku uvedeném ve Zpravodaji. Opravdu stačí pár kliknutí? Jak je možné, že mimo Zpravodaje nikde na internetových stránkách není žádná informace o zapojení Čelákovic do projektu LEPŠÍ MÍSTO? Stačilo by to tak, jak to mají v Českém Brodě a nebo Kolíně.Nemusí se ta služba jmenovat LEPŠÍ MÍSTO, ale klidně jen Hlášení závad a nedostatků jako v Poděbradech nebo Semilech. Možná by bylo vhodnější využívat službu DEJ TIP jako v Hranicích Studénce Boršově nad Vltavou Táboře Českých Budějovicích Havířově Rychnově nad Kněžnou Pardubicích . 

  

 

 

 

Původní text :

Fond Otakara Motejla podpořil vznik internetové aplikace LEPŠÍ MÍSTO. Lidé. kteří s aplikací přišli nevymysleli nic mimořádného neboť podobné aplikace jsou již užívány v několika českých městech poměrně dlouho. Dle mého názoru je současná podoba jen polotovarem, který bude mít ještě mnoho vylepšení. Již teď však má poměrně značný počet uživatelů a v Čelákovicích se již také celkem dobře uchytila. Praktický užitek však bude mnohem výraznější pokud bude skutečně městský úřad reagovat a dozvíme se, jak budou věci řešeny. Na fotografiích se objevují obrázky z našeho města o kterých většinou víme a nebo je tušíme. Nemohl jsem však uvěřit vlastním očím, když jsem viděl obrázek kanalizačníách splašků vypouštěných u dělnické kollonie u Kovohutí na volnou plochu. Co asi řekne hygienik? Nevím, který orgán města se věci ujme, ale celkem jistě by měl kontaktovat hygienika neboť zde jde o obecné ohrožení. Žloutenka a jiné nemoci při takové situaci nejsou vůbec nereálné. Přehlédneme to?