Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dopis Františkovi

13. 2. 2018

Jsem pamětníkem Charty 77 a všeho co se kolem jejího zveřejnění událo. Rudé právo bylo plné kritických názorů, ale mnoho lidí nevědělo co se vlastně odsuzuje, neboť noviny nikdy její zveřejnění nepřinesly. Dnes jsem svědkem odsuzování dopisu adresovaného papeži Františkovi, který napsali kritici jednání kardinála Duky. Každý ať si udělá svůj názor a podle toho se zachová. Jsme v demokratické zemi a tak věřím, že nikoho nepohorší zveřejnění dopisu vyjadřujícího slušným způsobem určitý názor. Jedna známá mě napsala :" jsem proti, děti by neměly jít proti svému otci". Má právo na svůj názor a já se na ní nezlobím. Můj názor je však jiný : když můj otec nebude jednat správně, rozhodně jej nebudu podporovat.

Pokud snad má někdo dojem, že výše uvedené řádky do událostí Čelákovic nepatří, je na omylu. Věřící lidé jsou v Čelákovicích sice malou množinou, ale není jich v porovnání s počtem členů sportovních klubů  a různých spolků, zas tak úplně málo. Nás věřících se dění kolem budoucího směřování naší církve rozhodně dotýká a tak bylo nutné ke zveřejnění dopisu přistoupit.

První o dopise informovala iDnes, která m.j. uvádí možnost vyjádřit svůj názor internetovým hlasováním. Podle výsledků hlasování je zřejmé, že názor na ukončení dalšího působení kardinála Duky není ojedinělý, dokonce alespoň podle hlasování je tento názor většinový.