Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zveřejněný záznam z protikorupční linky

15. 11. 2012

Centrální registr dlužníků České republiky

Bohumil Klicpera Ing. / detail záznamu z protikorupční linky

Informace o detailu záznamu...

Hlavní podezřelý: Bohumil Klicpera Ing.
Vloženo: 02.10.2010
Detail: Při zasedání ZM Čelákovic dne 23.9.2010 bylo prosazeno převedení pozemku v Sedláčkově ul. v Čelákovicích, stpč. 648/3 o výměře 149 m2 na novou majitelku sousedního domu čp. 100 E. K., . Tento pozemek /v hodnotě cca 450.000.- Kč/ podle slov starosty Ing. Klicpery výhodně město mění za pč. 4228 o rozloze 53 m2 /v hodnotě cca 5.000,- Kč/ (ostatní komunikace - v evidenci zatím neuvedený), na kterém dosud stojí dům čp. 100, a o který by mohl být údajně v budoucnu rozšířen chodník. Nová majitelka E. K má syna V. K. , který je společníkem ve firmě CZ. TECH s.r.o. IČO 47543825 /v likvidaci/ nyní CZ. TECH Čelákovice a.s., IČO 25946269. Dalším společníkem firmy je Ing. Pavel Stuchlík, r.č. 580818/0378, za bývalého režimu náměstek ředitele TOS Čelákovice, dnes spoluvlastník další firmy KOPRETINA s.r.o., IČO 47542357 a firmy Vila Volman k.s., IČO 25727052. Pavel Stuchlík je členem rady města od roku 2002 a společně se starostou prosadil mj. zhotovení nové komunikace ke svému výrobnímu podniku. P. Stuchlík má mít rovněž od města již několik let díky starostovi pronajatu sportovní halu v Čelákovicích, údajně za 1 Kč za rok. Bylo by možné poukázat na řadu dalších transakcí, které byly pro město nevýhodné a prosazené právě starostou Klicperou za podpory svých přátel - podnikatelů.

 

Upozornění: Údaje obsažené v oznámení byly v plném znění před více jak jedním rokem předány orgánům státní správy k prověření. CERD SYSTEM zaručuje anonymitu oznamovatele, a proto upozorňuje, že informace zveřejněné nejsou upravovány. Údaje obsažené v oznámení se nemusejí zakládat na skutečném stavu událostí a je nutné je tak posuzovat!

Protikorupční systém je založen na legislativě USA, která nebrání přístupu k informacím a šíření svobodného názoru. Z protikorupční linky jsou zveřejněna oznámení starší jednoho roku, neboť se správce systému domnívá, že jeden rok je dostatečná doba k prověření oznámení. Na druhou stranu - protikorupční linka je transparentním systémem a jejím sekundárním cílem je boj s případnou neaktivitou státních orgánů v rámci prověrek těchto oznámení.
Zveřejněné údaje nespadají do jurisdikce České publiky, neboť jsou data primárně uložena mimo území ČR a nejsou z důvodu ochrany vkladatele spojeny s českým rezidentem či provozovatelem.

V případě, že máte podezření na nezákonné jednání politika, úředníka, podnikatele nebo zaměstnance v soukromém sektoru (včetně podezření ze spáchání trestného činu, jako je distribuce drog, kuplířství apod.) můžete oznámení anonymně podat na stránce http://www.protikorupcni-linka.cz.

Zobrazit další záznamy...

Můj komentář : zápis z jednání zastupitelstva konaného 23.září 2010 neuvádí žádné nahlášení střetu zájmu ve kterém byl dle údajů z protikorupční linky minimálně zastupitel Stuchlík. Hlasoval jsem tehdy také pro uzavření smlouvy a proti byl jediný zastupitel.Pokud by však bylo známé kdo je kdo pak by zřejmě byl poměr při hlasování zcela jiný.Podobných taškařic se v minulém volebním období událo více.Pokud se podíváte do výše uvedeného zápisu z jednání dne 23.září 2010 pak si přečtěte bod 1 kde navrhuji zrušit usnesení z února 2009 kterým parta kolem ing.Klicpery odsouhlasila prodej pozemku družstvu garážníků.Smlouva byla tak zajímavě zpracovaná, že kupující ani po 20ti měsících nemusel zaplatit kupní cenu a nic se nedělo. Je to však maličkopst proti tomu, že na základě smlouvy o smlouvě budoucí byl pozemek blokován téměř 7 let. Zápis z února 2009 bod 2.2.4 ve kterém si jistě najdete informace o schválení smlouvy s družstvem garážníků již ve svém úvodu uvádí připomínky k minulému zápisu.Bylo jich více a největším "potěšením" je pro mne konstatování, že partička kolem starosty tehdy nechtěla vzít ani navědomí, že někde jinde existují dokonalejší zápisy z jednání natož, aby schválila doplnění otázek které měli opoziční zastupitelé  k rozpočtu města. Cenzura jako řemen a to se to pak manipuluje s veřejným míněním!!!