Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozklikávací rozpočet města

1. 11. 2013

V prosinci bude na svém řádném zasedání zastupitelstvo schvalovat rozpočet pro r.2014.Rozpočet musí být projednán nejprve v radě města a ve Finačním výboru zastupitelstva.V dostatečném předstihu bude návrh rozpočetu vyvěšen i na ˇUřední desce města pro možnost seznámení občanů a místních institucí.

Doporučuji podívejte se na rozklikávací rozpočet města Čelákovice, který umožňuje seznámit  se s dlouhodobým vývojem příjmů i výdajů v každé rozpočtové položce.Připomínkovat návrh rozpočtu mohou nejen zastupitelé, ale i každý z občanů a to nejpozději při jeho projednání zastupitelstvem.

Možná, že někoho zaujme srovnání výdajů na jednoho obyvatele v r.2012. V přibližně srovnatelných obcích vydali nejvíce v Černošicích 37 tis.Kč, Lysé nad Labem 27 tis.Kč, Brandýse-Staré Boleslavi 20 tis.Kč, Českém Brodě 20 tis.Kč a v Čelákovicích 18 tis.Kč.Vůbec největší výdaje na jednoho obyvatele má obec Tři studně kde na každého obyvatele vydali 412 tis.Kč.Uvedené údaje mohou sloužit pro porovnání, ale mnoho nevypovídají o skutečném hospodaření.