Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pozvánka na zastupitelstvo dne 21.8.2019

Jednání začne opět v 18 hodin dotazy občanů, na které bývá vyčleněno pouhých 45 minut. Je to většinou nejzajímavější část celého zasedání a je škoda, že podle jednacího řádu je povinná přítomnost jen pro členy rady. V zasedací síni městského úřadu na náměstí 5.května je velmi málo míst pro samotné zastupitele a pro občany je zde přibližně 8 židlí, tedy je nutné přijít co nejdříve. Minulý rok se v této místnosti také konalo zastupitelstvo doprovázené „velkým divadlem“, kdy starosta nezajistil přenos on-line a divil se, že opozice pořizovala vlastní obrazový záznam viz Střípky ze zasedání MNV 28.2.2018

Samotný program zastupitelů začíná až v 19 hodin a má tři zajímavé body. Žádný bod však v oficiální pozvánce nemá uvedené podkladové materiály a tak občané budou jen v roli „křoví“.

1.    Majetkoprávní záležitosti – prodej bytů v Milovicích, směnná smlouva a návrh na převod budovy. Byty se uvolňují a teď jen najít kupce, kdo jsou ti, co byty kupují nevíme. Směnná smlouva byla již projednávána v radě a pokud se jedná o stejnou smlouvu jde o výměnu pozemku umožňující vybudovat první část chodníku do Sedlčánek v lokalitě Pod Přerovskou cestou směr Sedlčánky. Komu má být budova bez č.p. převedena v pozvánce chybí a tak čekejme překvapení.

2.    Žádost o individuální dotaci pro Union – zde je možné vedení města jen pochválit neboť peníze pro sport jsou žádoucí. Škoda, že není více peněz pro zkvalitnění sociálních služeb, třeba pro zajištění 24 hodinového provozu pečovatelské služby a zajištění lékařské služby v pečovatelském domě, jak slíbilo ODS ve svém volebním slibu již v r.2014. Nějak se zastavil i projekt „Domova seniorů“ o jehož vývoji nebyla od prosince 2017 podaná žádná zpráva.

3.    Petice tělocvična ZŠ Kostelní „BIOS“. Občané se nechtějí smířit s myšlenkou, že v rekonstruované budově zůstane ve stěnách asbest. Petice předaná městu má již více než 360 podpisů a tak jsem zvědav kolik petentů na jednání o petici přijde. Nebudou si mít kam sednout. Je to obdobná situace, jako v Lysé nad Labem, kde se také měla projednávat petice a starosta též umístil jednání do malé zasedací síně. Opozice si však uměla poradit. Vysílání živého přenosu se promítalo na velkou obrazovku před radnicí, kde chvílemi přenos sledovalo až 100 diváků. Přijela také televize a hned bylo jednání vyrovnanější.  

Kdo má zájem změnit zaostávání Čelákovic v mnoha oblastech ten by měl přijít a hlavně adresovat vedení města dotazy. Možná se dočká i odpovědí. Možná taky ne.   

 

Program z oficiální pozvánky:

1. Majetkoprávní záležitosti

1.1 Prodej bytů v Milovicích
1.2 Směnná smlouva č. SML/2019/190

1.3 Návrh na převod budovy bez č. p. na p. č. 4234 a pozemků p. č. 4234 a 1413/12 v k. ú. Čelákovice

2. Žádost o „individuální" dotaci - Sportovní klub UNION Čelákovice, z. s.

3. Petice tělocvična ZŠ Kostelní „BIOS"