Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pozvánka na jednání zastupitelstva dne 29.5.2013

29. 5. 2013

Jde již o druhé mimořádné jednání, které bylo dle zákona nutné svolat nejdéle do 15 dnů od zrušeného zasedání. Opět  jsou známé nějaké omluvy, ale jsem přesvědčený, že se tentokrát jednání konat bude. Jistě přijde „pět statečných“ ( zastupitelé nejbližší starostovi )  a počet omluvenek bude tentokrát s porovnáním s minulými 16ti absencemi minimální. Bude to velmi „veselé“ jednání neboť starosta Pátek se postaral o mimořádně nechutné vyjádření  v tisku  "Trafika" radního Klicpery. Je sice pravda, že následovalo od ing.Pátka dementi zaslané e-mailem zastupitelům, ale to již nic nezmění.Všichni občané města se dozvěděli, jak ing.Klicpera dochází na radnici jen pár minut týdně a jiné bonbonky. Těžko uvěřit, že novinář si všechna fakta vymyslel sám. Nehlasoval jsem pro výši odměny místostarosty II a zdá se mi též dost velká, ale je to v tuto dobu těžko k posouzení. Hodnocení by se mělo provést až při volbách neboť ing.Klicpera má díky svému současnému zaměstnání opravdu dobrý přehled o možnostech dotací a je na něm, kolik jich do Čelákovic zamíří.Jistě se mnou bude každý souhlasit, že několik milionů dalších dotací by městu prospělo. Nejsem vůbec příznivcem p.Klicpery, ale zde p.Pátek opět zbytečně přestřelil.Zřejmě nemá zájem na uklidnění situace a dál chce jen hrotit problémy.

pozvánce zveřejněné na stránkách města je přibližně totožný obsah, který byl na programu zrušeného zasedání. Doplněním je bod sistační pravomoci starosty. O co se jedná? Starosta využil svého práva ze zákona o obcích a pozdržel platnost usnesení rady města ve věci odvolání předsedy redakční rady ing.Studničky. Nevím, co tím sleduje, ale já si myslím, že bude platit „čím víc se do ….. šťourá, tím více smrdí“. Odvolání stejně asi nezabrání a jen bude celé město slyšet o tom, jak redakční rada vypadala „férově“, ale skutky byly jiné. Úpravy článků bez vědomí jejich autorů a nezveřejnění článků bez udání důvodu je víc než alarmující. Ti kdo si pořádně přečetli body uvedené na pozvánce tak jistě mají v hlavě otázku proč bod Diskuze je uveden až na posledním místě. Je to přesně to co jsme minulému vedení vytýkali a již starosta Klicpera od této praxe upustil. Vadí panu Pátkovi diskutující občané? Musí každý občan mající nějaké náměty k veřejnému životu Čelákovic čekat až do půlnoci a nebo i déle? Rozhodně navrhnu v tomto bodě změnu programu a věřím, že budu dostatečným počtem zastupitelů podpořen.

Co víc k jednání napsat? Opět budete mít možnost sledovat on-line přenos na www.tv-port.cz , znovu připomínám, nejlepší je přijít na jednání a prožít si zajímavou atmosféru. Někdy je to nuda, ale pro zasvěcené pozorovatele je vždy něco zajímavého. Rozhodně však nevynechejte možnost získat si svůj názor a nemuset se spoléhat na zprostředkování někým druhým. U voleb budete mít předem jasno a Čelákovice se snad dočkají lepší samosprávy než současná i předcházející. Záleží to na Vás.