Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pozvánka na jednání zastupitelstva dne 27.6.2018

20. 6. 2018

Pravděpodobně předposlední zasedání zastupitelstva v tomto volebním období. Pozvánka se nijak nevymyká stylu uplatňovaného městem, které by mělo být dáváno za příklad pro celou ČR. Tak nějak to bylo napsané na titulní straně Zpravodaje? Občané se u majetkoprávních záležitostí nedozvědí o co se vlastně jedná(podklady chybí). Bude schváleno snadno a rychle. Jde přeci o miliony a tak nám nemůže do rozhodování mluvit nějaký neznalec poměrů. Konečně ne všichni zastupitelé budou mít nastudované o čem budou hlasovat. Ani oni neobdrželi vše..  

Bude se schvalovat hospodaření r.2017 a to by měl být zajímavý bod pro toho kdo se opravdu zajímá.Se zájmem jsem hledal informace o získaných dotacích a málem jsem nic nenašel a to je na pováženou. Pokud jsem nic nepřehlédl získali jsme dotace pro 2 investiční akce. V Českém Brodě mají v r.2017 vykázáno 17 akcí s dotací. Město Český Brod má velmi příznivý rozvoj a Čelákovice stagnují. Včera jsem obdržel upozornění, že v Českém Brodě právě obdrželi dotaci na zřízení parkoviště jednostopých vozidel ve výši 4,5 mil.Kč přirozeně musí něco přidat v řádu statisíců a bude moc pěkné parkoviště pro kola a motorky. Jde to když se chce.

Pohled na čísla hospodaření města Čelákovice je neuvěřitelný a samozřejmě bude plno výmluv, jak nám to někde zkazili. Hned skupina 2 Průmyslová odvětví je splněna na 12% plánu. Překvapení? Ne stejně se to bude opakovat za rok. Do rozpočtu r.2018 zastupitelé schválili např. autobusovou zastávku Mochovská, chodník v ulici U Podjezdu a nebo stoku v ulici M.Maška. Akce již byly vyškrtnuty a kdo ví kolik podobných akcí ještě bude. Píše se o nich a zastupitelé schvalují a nemají informace o tom, že dvě první ze jmenovaných akcí ještě ani nemají projekt. Autobusová zastávka Mochovská již nějaký projekt měla v r.2012, za 60 tis.Kč ale nějak se nepovedl. Peníze byly zaplaceny, byla provedena kontrola usnesení a nikdo nic špatného netušil. Kdo uhradí zbytečně vynaložené náklady na projekt zastávky? Co škodní komise? Mlčení, jedeme dál. Jen pro pořádek akci Kolárova chodník a visutý chodník U Podjezdu byl v plánu v r.2017 a je tam nula (ani letos ten chodník U Podjezdu nebude). Kocourkov? Ne Čelákovice!!! 

Ve skupině 23 Vodní hospodářství je plnění ještě horší. Splněno na 8%. Kolik procent ze svého platu vyčerpali odpovědní? Také jedou na tak malé peníze. Jak je ty manželky uživí? Ne na manželkách to není. V položce skupina 6 můžeme číst, že pro zastupitelstvo obce se plní na 98%. Je to divné. Pro město 8% a 12%, pro sebe 98%.

Závěrečný účet mě mnoho nenadchl? Vás ano?

Co vše bude předmětem diskuze nevím. Předpokládám, že přijde mnoho nových tváří, které uvidíme na kandidátkách do komunálních voleb a budou sondovat co je čeká. Třeba přijde i nějaká nová tvář co má v plánu být starostou. Mě ten současný hodně zklamal. Třeba i tím, jak vytrvale dává projednání petic mezi poslední body. Po půlnoci v Kulturním domě nikdo z občanů na projednání nebude čekat. Taktika? Ne podle mého sprostota.

Vřele doporučuji přijďte a nezůstaňte doma. Jedině tak můžeme čekat lepší procenta plnění ve Váš prospěch.

Záznam. jako obvykle na TV-Port.cz   

 

Program:
1. Kontrola zápisu a plnění usnesení
2. Finanční záležitosti
2.1 - dotace Junák – český skaut, středisko Čelákovice
2.2 - ikona souboruzávěrečný účet za rok 2017
2.3 - ikona souboruschválení účetní závěrky za rok 2017
2.4 - ikona souborurozpočet 2018 – změna č. 9
3. Majetkoprávní záležitosti
3.1 - prodej pozemků V Prokopě
3.2 - odkup pozemků v ul. Rooseveltova a V. Kálika
3.3 - odkup pozemků v Záluží
3.4 - prodej pozemků v Milovicích
3.5 - odkup pozemků pro obchvat
3.6 - směna pozemků pro obchvat
3.7 - prodej nemovitostí v rámci akce „Optimalizace“
3.8 - souhlas s cenou pro odkup nemovitostí od SŽDC
3.9 - souhlas s bezúplatným převodem pozemků od pozemkového úřadu
3.10 - smlouva o výpůjčce MŠ Rumunská
3.11 - smlouva o výpůjčce MŠ Komenského
3.12 - prodej pozemku p. č. 1671/14, k.ú. Čelákovice
3.13 - smlouva o smlouvě budoucí darovací se Středočeským krajem
3.14 - nabídka předkupního práva na odkup chaty č. ev. 044, Sedlčánky
4. Výroční cena města
5. Diskuse
6. Výbory zastupitelstva
7. Různé
7.1 ikona souboruPetice – Doprava v Čelákovicích
7.2 ikona souboruČestné občanství

Ing. Josef Pátek
starosta města
 
Online přenos zasedání na www.tv-port.cz