Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pozvánka na jednání zastupitelstva dne 26.6.2019

opět bude od 18 hodin předřazený blok  Dotazy občanů“ ve kterém (pokud se na Vás dostane čas) můžete přijít se svými podněty a klást dotazy. Já osobně jsem zvědav s čím přijde petiční výbor snažící se ukončit dobu užití asbestu v rekonstruované tělocvičně BIOS. Možná se dozvíme něco o využití cyklověže, která je již měsíc v provozu. Je to na občanech našeho města zda mají a nebo nemají zájem o informace. Nedávné deště ukázaly vady v rekonstrukci nádraží a lidé užívající podchody budou asi chtít znát, kdy dojde k nápravě. Asi by bylo vhodnější, aby vedení města samo zveřejňovalo bez zbytečného prodlení více informací. To je však již několik let naprosto nemožné. Proč? Nevím.

Zasedání zastupitelstva města od 19.00 hodin.

V oficiálním programu mě bude zajímat nod 2.2. Závěrečný účet města za r.2018. Jako je již zvykem několik posledních let plánované výdaje na některé položky jsou značně nedočerpané. Je to zřejmě vlivem voleb, kdy se slibovalo a ze slibů zůstaly ty chyby. Nahlédněte sami  Celkové výdaje splněny pouze na 71% plánovaných výdajů. Nevadí hlavně, že je hotové nádraží. To  však není výsledek hospodaření města. V Čelákovicích vše dlouho trvá např. projekt rekonstrukce školy v Sedlčánkách měl být dle usnesení zastupitelstva zadaný již v r.2015 a dosud se tak nestalo. Těžko pochopit.

Bod 3.2. Prodej bytů v Milovicích. Zdá se, že vše jde velmi dobře a do pokladny města může přijít 250 až 300 mil.Kč. Jaké projekty budou z neobvyklých příjmů financované? Vlastně, které jsou připravené? Vždyť o prodeji se vědělo již dlouho.

Bod 4 Smlouva o partnerství „Rekonstrukce sportovního areálu Záluží“.   .

Je to zajímavý případ. Smlouva je uzavírána na velmi dlouhou dobu a velmi zvláštní je osoba nájemce. Mluvilo se o „Americkém fotbalu“ o bývalém representantovi Řepkovi a dnes je z toho jen ten fotbal a nejasné sliby jedné obecně neznámě fyzické osoby z Prahy. Zřejmě nezná případ smlouvy se Spartakem, která již snad druhý rok svého trvání byla městem vypovězena.

Zřejmě i další body budou zajímavé a možná bude zařazen i bod diskuze, který v minulých letech byl samozřejmostí. Proč však diskutovat s opozicí? Je stejně již předem rozhodnuto a jednání zastupitelstva je jen formalitou.