Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pozvánka na jednání zastupitelstva dne 2.10.2014

29. 9. 2014

Pozvánka zveřejněná na stránkách města Čelákovice uvádí jen pět bodů a to včetně kontroly zápisu a usnesení. Skutečnost však bude jiná neboť dnes 29.září zasedá rada města a byly zaslány i  podklady přímo jednotlivými zastupiteli.Je zajímavé, že na programu jednání není zařazen bod diskuze a občané nebudou mít možnost sdělit své náměty k veřejnému dění. Je samozřejmě vážný důvod proč diskusi nezařadit, ale důvod se najde vždy. Současné zdůvodnění je prosté. Před volbami hledá každý své zviditelnění a tak by se mohlo stát, že budeme do rána poslouchat exhibicionisty. Pokud jde o můj názor, já bych diskusi povolil a klidně ať sedíme i do rána. Každý ať ukáže voličům své přednosti, jen bych každému voliči doporučil hledat mistry řečníky i u jiných veřejně prospěšných činností.

V zásadě je špatné, pokud zní jen to, co předloží vedení města a o to se někteří pokoušejí. Jsem zvědavý, jak dopadne návrh ocenit bývalého kronikáře města, jehož ocenění navrhnul zastupitel Jaroslav Špaček včetně celé komise kultury. Paní starostka namítá pozdní předložení návrhu, ale lépe pozdě než nikdy. Jde o to, že se zapomíná a ačkoliv jsme před několika lety probírali např. návrh na ocenění majora Karla Otty umučeného komunisty, návrh leží někde v šuplíku a jeho jméno připomíná jen název ulice. Já jsem předložil podkladový materiál ve kterém připomínám nutnost dodržovat zákon o svobodném přístupu k informacím, který je v Čelákovicích ohýbán dle potřeby vrchnosti. Jeden případ skončil u soudu a město muselo informace vydat. Jde o poskytování informací o platech a odměnách vedoucích úředníků (ředitelů příspěvkových organizací, starosty a místostarostů) , kterým je mzda vyplácena z veřejných prostředků. Již jsem návrh předkládal v srpnu a tehdy se zastupitelé dohodli napřed celou záležitost projednat v radě a pak teprve na příštím zastupitelstvu. Slovo dělá muže, ale v případě paní starostky toto pořekadlo neplatí a tedy jsem zvědav, jak to dopadne. Zřejmě by se mělo vysvětlit i tvrzení vedoucí odboru životního prostředí, jaké šíří RNDr.Petřík poplašné zprávy. Připadá mě to, jako za dob Charty, kdy chartisté byli veřejně odsuzováni a nikdo neřekl co vlastně Charta 77 opravdu je. Osočení, jaké provedla paní Mutínská mne nenechává chladným a klidně se podepíši pod každý výrok o našem ovzduší, který byl RNDr.Petříkem řečen. Co bude, pokud se dokáže, že vedoucí odboru životního prostředí nemá pravdu? Zřejmě by měla vyvodit osobní odpovědnost a odejít. Níže připojuji e-mail RNDr.Petříka, který požádal tajemníka Městského úřadu o vysvětlení, ale žádost je zatím nevyslyšena.

Přijďte a nebo sledujte on-line přenos na www.tv-port.cz

Vážený pane tajemníku,

pracovnice MěÚ upozornila na stránkách města občany, že údajně šířím poplašné zprávy. Byl bych opravdu nerad, pokud bych tak činil, a jsem samozřejmě připraven za své jednání nést následky. Nejdříve bych si ale rád ujasnil, o jaké poplašné zprávy se jedná.
Chtěl bych Vás proto požádat o vysvětlení, které poplašné zprávy šířím, v co nejkratším možném termínu.

Děkuji Vám.
S pozdravem

RNDr. P. Petřík, Ph.D.

zastupitel Města Čelákovice   odesláno 28.9.2014 ve 20:32