Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pozvánka na jednání zastupitelstva dne 14.12.2016

11. 12. 2016

Poslední jednání zastupitelstva v roce bývá plné zajímavých bodů, ale v pozvánce zveřejněné vedením města mnoho chybí.

Již pohled do zápisu z řádného jednání dne 21.9.2016 přináší otázky, které by měly být projednány a zřejmě vedení města nemá zájem o jejich řešení např. :

 1. Jak dopadlo prověření ČOV a zda je již opět možné získávat povolení k připojení na veřejnou síť kanalizace?

 2. Byla již vysoutěžena zakázka na vypracování stavební dokumentace obchvatu?

 3. Jak dopadlo prověření možnosti průchodnosti uličky z ulice Kostelní k CMC?

 4. Jaké je vyjádření dotčených orgánů k vytvoření placených parkovacích stání v Masarykově ulici? V komentáři k rozpočtu 2017 je již počítáno s instalací dalších parkovacích automatů. Opravdu je již rozhodnuto?

 5. Jak je daleko příprava rekonstrukce Sadů 17 listopadu?

 6. Jak dopadl výběr dodavatele projektu sítí pro Dělnické domky?

 7. Jak dlouho bude trvat obnova povrchu silnic v Jiřině? Je plánováno dle informací ve Zpravodaji 8 etap a ta první je plánována dle zápisu ZM k dokončení do dvou let. Kdy je plánované dokončení osmé etapy?

 8. Kdy bude dokončena studie domova důchodců v lokalitě U Kovárny?

  K projednání by však měly být i otázky dlouhodobějšího významu, jako např. kdy bude předložen k projednání další stupeň nového územního plánu? Informovanost občanů vázne a vedení města zřejmě vůbec nesleduje, co na stránkách města  sděluje občanům. Rozhodně občané Záluží musí být znepokojeni pokud získávají informaci o postupu přípravy kanalizační stoky z r.2013. Ještě víc musí být překvapeni obyvatelé ulice Václava Kálíka pokud se dočtou oznámení o záměru zahájení rekonstrukce ulice včetně souboru fotografií před rekonstrukcí již v r.2014 provedenou !!! Vivat.

  10 8 2012  05 

  Je předložen rozpočtový výhled na r.2018 a 2019. Je velmi inspirující sledovat, jak se pomalu, ale jistě termíny provedení plánovaných akcí posunují na příští volební období.

  V rozpočtu r.2017 chybí financování měření ovzduší a tak se zase čeká na opětovné poleptání laku aut (plíce se neřeší) a snad poté měření opět přijde na pořad jednání. Roční měření jemných prachových částic lze u ČHMÚ objednat za cca 300 tis.Kč včetně rozboru těžkých kovů.

  Závěrem možná ještě přijde drobná informace o přínosech služební cesty do Číny. Bylo by to nanejvýše potřebné neboť delegace našeho města byla velmi početná. Pokud nebudete mít večer ve středu 14.prosince dostatek času na sledování přímo v Kulturním domě navštivte stránky www.tv-port.cz  

Program:

1.Složení slibu nového člena zastupitelstva

2. Kontrola zápisu a plnění usnesení

3. ikona souboruFinanční záležitosti

4. ikona souboruMajetkové záležitosti

5. Diskuse

6. ikona souboruMAS

7. Výbory zastupitelstva

8. Různé