Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pozvánka na jednání zastupitelstva 6.2.2012

5. 2. 2013

Podklady k jednání zastupitelstva byly z valné většiny zveřejněny v pozvánce a tak každý z občanů má detailnípřehled o čem se bude jednat. Nechci snižovat význam jakéhokoliv bodu jednání neboť všechny jsou důležité. V pozvánce se však budu věnovat jen některým. Po majetkoprávních a finančních záležitostech přijde na řadu Místní akční skupina ( MAS ).

Již jsem četl na diskuzním foru města, jak nějaký občan velmi pochybuje o jejím smyslu a prý by bylo lépe věnovat se chodníkům atd. Já mu rozumím neboť každý lépe chápe to co je tady a teď a většinou nehledí na to co bude zítra a nebo za několik let. Trochu je matoucí i ten název "Místní" a tak se někomu zdá, že ten co s návrhem přijde zbytečně dělá věci co nejsou nutné a tedy bude po zásluze kritizován.Ono to však není zcela pravda, slovo "Místní" znamená spíše regionální neboť vzniklé občanské sdružení by mělo operovat na území 21 obcí. Má to svůj smysl neboť MAS mají za sebou svojí historii a v současné době jejich území pokrývá 82% republiky. Možná, že si kritik řekne nemusíme mít všechno co mají jinde. Přirozeně nemusíme, ale nejde jen o veřejnou správu, ale i o podnikatele a neziskovky. MAS jsou podporovány z programu rozvoje venkova a do roku 2020 buď budeme mít možnost každoročně požádat o podporu a nebo ne.Pokud nebude na našem území zpracována Integrovaná studie rozvoje prostřednictvím MAS pak peníze nebudou.Jednoduché. V našem okolí to všichni pochopili a snad se najde pochopení i v Čelákovicích. V okolí Českého Brodu existuje již od r.2006 MAS Pošembeří zahrnující celkem 27 obcí od Mochova po Úvaly, v okolí Peček existuje MAS Podlipansko, v okolí Říčan MAS Říčansko v okolí Mělníka existuje MAS Vyhlídky ( 20 obcí ) a v ČR je dalších cca 170 MAS. V plánovacím období 2014 až 2020 se připojují další obce a tak např.v Lysé nad Labem zakládají další MAS a v Kostelci nad Labem vzniká MAS Nad Prahou zahrnující mikroregion Mratínský potok.kdo chce znát více má zde možnost..Jednání našich zastupitelů má zásadní význam pro ostatní obce jako např.Brandýs nad Labem - Stará Boleslav kde mají též zájem a budou svůj vstup do MAS projednávat na jednání ZM dne 11.února ( viz pozvánka bod 11 ) 

Bude se jednat o lávce přes Labe a zřejmě i o dočasném zřízení přívozu umožňujícím jediný přístup na druhý břeh po dobu od uzavření lávky na zdymadlech po dokončení budované lávky.

Opět bude projednávaný příspěvek pro pečovatelskou službu Farní charity Neratovice.Někteří zastupitelé na minulém zasedání se vyslovili pro podstatné snížení příspěvku a dokonce i k jeho úplnému zrušení.Zřejmě neměli k ruce řádné podklady neboť jinak by podobné úvahy asi nevyslovili.Charita se v Čelákovicích stará o 55 občanů s plnou péčí za podpory města ve výši 90.000 Kč což je jen zlomek podpory poskytované v jiných městech. Pečovatelská služba se stará o 85 občanů v plné péči a k tomu poskytuje ještě navíc pedikuru, ale za zcela jiné peníze.Dotace města městské pečovatelské službě je ve výši cca 2 500 000, - Kč.Pokud charita se svou pečovatelskou službou ukončí v Čelákovicích činnost pak nejen dojde ke ztrátě kvality , ale bude to mít vliv na zvýšení dotace pro pečovatelskou službu města. Ve fotoalbu uvádím řadu dokumentů dokladujících můj názor.

 

Náhledy fotografií ze složky Podklady k jednání ZM dne 6.2.2012