Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pozvánka na jednání zastupitelstva 25.2.2015

22. 2. 2015

Již v druhém bodě nabere zřejmě diskuse na zajímavosti. Změna názvu ulic byla projednávána s občany Sedlčánek a ti měli velmi malé pochopení pro způsob, kterým se změna předkládá. Navíc současné vedení se snažilo o převedení odpovědnosti na své předchůdce a to se také nesetkalo s oceněním. Občané se zajímají o veřejné dění a tak věděli, že změna názvu ulic měla být provedena již v r.2011 a tedy plnou odpovědnost za průtahy nese starosta Pátek. Jsem také zvědav, co bude s ulicí Fučíkovou? Návrh na změnu přednesl volič ODS a zatím se jeho veřejně předloženým návrhem nikdo nezabýval. Možná již voliči nejsou třeba a tak co s jejich zbytečnými nápady. Zvolili nás a tím vše končí?

Bude projednán příspěvek pro MAS Střední Polabí, která v minulém týdnu měla Valnou hromadu. Zaujal zde návrh zástupce města Čelákovic, že by prý starosta Pátek měl zájem o členství ve výboru MAS a  bylo doporučeno pana starostu zvolit předsedou výboru. Škoda, že Ing.Pátek nebyl přítomný a nepoužil kouzlo své osobnosti k ovlivnění přítomných. Prý je v Čelákovicích velmi oblíben a to jasně dokazuje výsledek voleb a vlastně jej i pasuje do role horkého kandidáta na předsedu MAS. To, že práci MAS nezná zřejmě nevadí. Stačí pěkné fotografie a pralinky.

Mateřská školka je také bod, kde by se měli občané zamyslet a ptát se zda rušený návrh stavby školky v Havlíčkově ulici nebyl lepší. Nejen, že v nové variantě školky bude menší počet umístěných dětí, ale i dokončení objektu se téměř o rok protáhne. V ulici Komenského je již značný automobilový provoz díky nesmyslné kapacitě stávající školky, ale také základní škole a gymnáziu. Dalších 50 dětí bude znamenat navíc  desítky aut a to nebude právě příjemné, ani pro obyvatele ulice a ani pro děti a jejich rodiče.  

V bodě Stadion – převod umělého trávníku 3. Generace se možná dozvíme co špatného provedl TJ Spartak, že je připraveno (snad i podáno) trestní oznámení v souvislostí s dotací na rekonstrukci atletické dráhy. Já jsem přesvědčený, že jde o nesmírně potřebnou věc a vedení města by mělo tuto aktivitu podporovat. Jednání vedení města však naznačuje něco zcela jiného – podporu rozhodně ne. Zřejmě se jim stav stadionu líbil.

V bodě diskuse se možná dočkáme zajímavých témat, ale jen těžko předpokládat s čím kdo přijde. Možná se někdo bude ptát na složení nově utvořené kulturní komise a kvalifikaci jednotlivých členů. Minimálně v jednom případě nikdo neslyšel o účasti na organizaci jakékoliv kulturní akce v Čelákovicích. Navíc opět se opakuje ignorace opozice, která nebyla oslovena a tak komise kultury bude jen v rukách vládnoucí garnitury.

Možná nezanikne informace o zrušení spolupráce portálu LEPŠÍ MÍSTO s městem. Důvodem je prý potřeba příspěvku od města na činnost portálu, který až dosud byl finacovaný z fondu Otakara Motejla. Pro každého, kdo zprávu četl v usnesení rady je informace velmi zajímavá.Vedení města se starostkou Tichou nebylo spokojené s tím, že nemůže odstranit nepohodlné příspěvky např. o laguně fekálii u dělnických domů u Kovohutí a nebo o opelichané zdi muzea. Minulé vedení částečně komunikovalo, ale to nové již vůbec. Podívejte se, příspěvků je zde již asi 100 a mohly by přispět ke zlepšení pořádku v Čelákovicích (muselo by však vedení města chtít). Jsem zvědav, jak budou reagovat ti, co měli LEPŚÍ MÍSTO jako svůj volební trumf. Fandil jsem jim a novinku jsem vítal. Její zánik však připomíná mýdlovou bublinu. 

V bodě územní plán jsem nenašel nic nového jen informace o tom, že se něco již delší dobu projednává. V této souvislosti však doporučuji nepřehlédnout zprávu zveřejněnou na úřední desce města upozorňující na skutečnost, že návrh zadání územního plánu bude pro občany zveřejněn v první polovině března a každý pak bude mít 30 dnů k podání připomínek. Současně se zde oznamuje, že pravděpodobný termín veřejného projednání návrhu zadání bude zřejmě v červnu. Zde doporučuji maximální pozornost, neboť v praxi Čelákovic jde o proces značně vleklý a další příležitost ke změně může přijít až za 10 let.

V dalších bodech ve kterých se budou projednávat zápisy z výborů zastupitelstva a osadních výborů občané neobdrželi v pozvánce podklady. Docela jsem zvědavý na Kontrolní výbor pod taktovkou koaličního spojence ODS Petra Bařiny z ČSSD. Upozorňuji, že vedením kontrolního výboru je ve slušné společnosti vždy pověřována opozice a v Čelákovicích tomu tak bylo až dosud. Je naprosto nepochopitelné, jak může člen koalice kontrolovat své spojence. Proč jsou zápisy z Kontrolního výboru před občany tajeny? Snad, aby občané neviděli, za co se vydávají každý měsíc peníze. Výbor nekoná a přesto předseda výboru obdrží odměnu za svou (ne)činnost?  

Pro ty z Vás co nemohou přijít bude opět k dispozici on-line přenos TV Port.