Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pozvánka na jednání zastupitelstva 24.dubna 2013

22. 4. 2013

Na programu je celkem 11 bodů, ale zřejmě nejzajímavějším bude rozprava o územním plánu. Samozřejmě mnoho může přinést i bod diskuse, kde každý z přítomných zastupitelů i občanů má prostor pro svůj podnět a otázky. V únoru zasedání končilo až následující den a byl vytvořen rekord v délce jednání čelákovického zastupitelstva. Skončilo až 15 minut před třetí hodinou a mnozí z nás byli na konci svých sil a to nejen fyzicky. Jsem přesvědčený, že tentokrát žádný jednací maraton nehrozí.

Pokud se týká územního plánu tak jednání má svůj vývoj a mnohé z nás překvapilo, jak se dějí změny a na poslední chvíli necelý týden před jednáním některým z navrhovatelů došla SMS se zprávou o tom, že jejich podnět byl zařazen do projednávání. Mě nic nepřišlo, ale podle informací v SMS chyběl důležitý detail o doporučení či nedoporučení. Zřejmě by oslovený občan asi na jednání ani nechodil, pokud by věděl, že z důvodů těch a těch nemá stejně šanci. Je pravda, že důvody v materiálech pro jednání zastupitelstva někteří občané zpochybňují. Je důležité ozvat se a nemlčet. Jen porovnáním prvního návrhu pro neveřejné jednání zastupitelstva a návrhu současného je vidět hodně změn. Dnes mne navštívil jeden z majitelů pozemků navržených městem pro vytvoření izolační zeleně v ulici Rooseveltově a sdělil mi pro něj příjemnou novinu, že po návštěvě odboru rozvoje již nemá obavy, neboť mu bylo sděleno, že někomu ujela ruka a zahrnutí jeho pozemku je vlastně omyl. Nevím, zda ujela ruka ve více případech, ale nebylo by to divné. Kde je kvalita práce a kdo za ní odpovídá? Zřejmě je zde příklad z předcházejících jednání, kdy zastupitelstvo jednalo o příspěvku Farní charitě a podkladem byla nedostatečně a chybně vyplněná tabulka. Podobně na neveřejném setkání zastupitelům byl předaný návrh koncepce střednědobého rozvoje muzea spolu s vyjádřením metodika ministerstva kultury, který se vyjádřil k materiálu velmi nelichotivě a vlastně sdělil, že daný materiál nesplňuje základní požadavky na koncepci. Nevadí jednáme i o tom co má vady a jinde by neprošlo.Kdo předkládá tyto kazové materiály? Je tu společný jmenovatel.

Očekávám, že ačkoliv to není na programu, může dojít k hlasování o zrušení usnesení rady města ve věci neudělení souhlasu se stavebním povolením bytového domu v ulici Kostelní. Radní Klicpera to požaduje, jelikož nedošlo ke shodě při jednání rady. Rada města ještě za starostování ing.Klicpery souhlasila a vůbec jí nevadilo, že památkáři nesouhlasí a nebude vidět pořádně věž kostela. To již v celkem nepatrném porušení uliční čáry, a nebo barevném provedení fasády je problém. Je to podobné , jak často čteme v tisku, že kdo ukradne miliardu uniká trestu, ale ten co nezaplatí pokutu v Metru neuteče před exekutorem.

V závěru jednání bude projednávaný zápis Finančního výboru, ve kterém mne zaujalo stanovisko přijaté po kontrole v Domě s Pečovatelskou službou. Členové výboru jednomyslně sedmi hlasy doporučují zvýšení nájemného. Uvedené doporučení je v rozporu s usnesením rady, která naopak rozhodla o „vytvoření levného ubytování seniorů“ a dosavadní nájem 16,40 Kč/m2 ponechává ve stejné výši. Nejde ani tak o Pečovatelskou službu, ale ušetření na nájemném pro někoho a tak se vytváří korupční prostředí již tím, že někdo má možnost rozhodovat o výhodách. Při zřízení DPS nikdy nebylo nic podobného uváděno a objem potřebných prostředků na různé opravy je velký, ale opravy se plánují na neurčitý termín.Jsem zvědavý, kdy si někdo bude stěžovat na zatékání děravou střechou. Zajímavé hospodaření.

Opět opakuji každý má možnost sledovat přímý přenos prostřednictvím TV Port, ale doporučuji především přímé sledování ne u počítače, ale v sále kulturního domu.