Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pozvánka na jednání které se nekonalo

4. 4. 2019

V březnovém čísle Zpravodaje jsme dozvěděli, že 3.4.2019 bude zasedat v Kulturním domě zastupitelstvo viz pozvánka na jednání ZM které nebylo

Včera (3.dubna) mě volal jeden z pravidelných diváků a byl velmi rozladěný : …."jsem před kulturákem a on tady nikdo není". Další občané seděli u monitorů svých počítačů a hledali chybu proč TV PORT nevysílá on-line přenos. Nikdo se nic nedozvěděl a tak prostě občané přijmuli fakt, že se nic nekoná. Ve stejný den byl starosta hostem vysíláni radia Patriot a jelikož jsem neměl o zasedání zastupitelstva žádnou zprávu zeptal jsem se starosty v živém vysílání.

Nebyl nijak překvapený a sdělil, že zasedání nebude jelikož hlavním bodem programu mělo být schválení smlouvy o dotaci na dostavbu ZŠ Kamenka. Dále uvedl, že pokud ministerstvo smlouvu zašle bude neprodleně zastupitelstvo svoláno. Rád rádio Patriot poslouchám a dozvídám se novinky o Čelákovicích i z jiných měst. Ani tentokrát nechyběly informace byť v mnoha částech vysílání rozhovoru se starostou Čelákovic jsem si připadal, že slyším úryvky z ˇŘeckých bájí". O tom však až příště. Dnes jen připomínám, jak je výše uvedeno není smlouva o dotaci a tedy není dosud zajištěno financování dostavby ZŠ Kamenka. Hlavně, že již téměř 2 roky máme zbouraný pavilon ve kterém se dosud mohlo učit. Kolik asi zaplatíme za nájem náhradních prostor a jak je možné, že jiné školy se již staví? V Psárech, které získaly dotaci ze stejného programu již dokončují stavební práce a v září se ve škole již bude učit. Pamatujete si, jak se náš starosta chlubil, že Čelákovice mají ze všech škol zařazených do stejné dotace, jako první zpracovaný projekt? Ano mají byl zpracován ještě za starosty Klicpery. Srovnejte si způsob informování občanů Čelákovic o dostavbě školy s výše uvedenými Psáry a třeba Říčany. To , že se nekonalo zastupitelstvo a nikdo neměl zájem občanům nic sdělit je maličkost ve srovnání s tím, jaké informace poskytují Čelákovice a ostatní města.