Jdi na obsah Jdi na menu
 


Plán splníme na 100% a možná i přeplníme

5. 7. 2017

Plánování v Čelákovicích je dlouhodobě zajímavé téma. Někdy by člověk chtěl věřit těm slibům krásných zítřkům, ale když dojde na účtování je plán (výdaje) plněn na 66%ˇ (viz závěrečný účet rok 2016). Tím nemyslím výdaje za mzdy, které se vždy blíží  100%.

Co je důvodem ohromných časových skluzů? Při minulém jednání zastupitelů jsem čekal na bod č.10 informace o stavu projednání nového územního plánu Čelákovic., kde místostarosta ing.Studnička sdělil  novinku - záznam TV Port v čase 6:24:54 . Zastupitelé chtěli vědět, jak to s územním plánem vypadá a tak obdrželi harmonogram postupu projednávání nového územního plánu od r.2012 do současnosti. Nikdo neprotestoval a tak jsem si připadal nějak divně. Nevím co to je harmonogram? Nahlédnul jsem do Wikipedie a moje tušení se potvrdilo ( cituji... plán časových kroků, které je potřeba realizovat). Tedy ne co bylo realizováno!!! To co předložil místostarosta ing.Studnička rozhodně harmonogram nebyl neboť sdělil jen to co již bylo uděláno a tedy nic nového, žádný termín dalších prací (to se nazývá rekapitulace pane Studničko). Nějaký harmonogram možná byl zpracován, ale ten měl konečný termín v r.2014 (viz Strategický plán rozvoje). Dnes nikdo neví, kdy vlastně územní plán bude dokončen a to se již "pracuje" na jeho tvorbě 5 let. Harmonogram neexistuje. Možná si řeknete, to je jen výjimka a prostě se to odpovědnému ing.Studničkovi nepovedlo.

Není to jediný rádoby harmonogram. Ve Zpravodaji č.5/2016 byl uveden na str.3 "časový harmonogram přípravy realizace projektu" . Byl připojen k článku pojednávajícím o smlouvě s krajem o realizaci obchvatu. V článku jste se mohli dozvědět, co udělá kraj a co by mělo zajistit město. Logicky bychom mohli očekávat, že zde bude uvedeno do kdy město zajistí výkup pozemků a do kdy bude zajištěna projektová dokumentace. To by byl ten harmonogram, ale opět slovo harmonogram vyloženo jen, jako rekapitulace předcházejících činností včetně výtek k neschopnosti bývalého vedení města. Autor článku a nepovedeného harmonogramu místostarosta ing.Sekyra. Dnes déle než rok po schválení smlouvy s krajem není vykoupena ani polovina pozemků a projektové práce ani nezačaly. Jen jedno je jisté. Dotace od EU nepočkají.

Závěrem lze konstatovat, že oba místostarostové nám předkládají jen to co již nikdo neovlivní a to je trochu málo. Dle jejich pojetí harmonogram plní na 100%. Neznají význam slova harmonogram. Snad by jim mohl napovědět starosta ing.Pátek jenž zasvěceně mluvil o Strategickém plánování a o tom co bude následovat po schválení Strategického plánu. Kolik krásných slov a jak málo bylo realizováno. Výsledek je výrazná stagnace rozvoje Čelákovic.