Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stadion téma na pokračování

4. 4. 2017

Vše začalo článkem ve Zpravodaji města Čelákovice v únoru 2015 ve kterém se členové městské rady hlásí k tomu co vše udělali proti TJ Spartak Čelákovice, který dle jejich podezření spáchal dva trestné činy. Oznámili to na ministerstvo školství a podali trestní oznámení. Zastavili také vyplacení částky 5 500 000, - Kč smluvně přislíbené TJ Spartak, jako podíl města na celé rekonstrukci městského stadionu. Přirozeně nevyplacením tak vysoké částky bylo i jim zřejmé, že vážně poškodí tělovýchovnou jednotu a též zhotovitele bezvadně provedené atletické dráhy.

Co následovalo :

1. Ministerstvo školství provedlo šetření a nezjistilo žádné pochybení

2. Policie ČR provedla šetření a také nic nezjistila tj. oznámení bylo odloženo.

3. TJ Spartak podal žalobu na město ve které se domáhal vyplacení městem slíbené částky

4. Členové rady města pro jistotu přestali uvádět jmenovitě, kdo pro co hlasoval a tím se snaží zakrýt svou odpovědnost.

Výsledek :

Soud rozhodl, že město je povinné uhradit TJ Spartak Čelákovice dlužných 5 500 000, - Kč a to se vším co souvisí. Uvedená částka byla ve schváleném rozpočtu města připravena k vyplacení a také již došla na účet TJ Spartak. Dne 31.3.2017 obdržel TJ Spartak také úroky ve výši 914 834, - Kč. Jsou tu však další související výdaje a ty se pohybují kolem 1 milionu (právníci TJ Spartak cca 600 tis. Kč a právníci města). Vedlejší náklady soudního řízení lze považovat za vzniklou škodu. Kdo škodu uhradí? Měli by to být členové rady, ti co se tak hrdě v únoru 2015 podepsali pod článek "Problémy s rekonstrukcí atletické dráhy na Městském stadionu".