Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pronájem bytů obálkovou metodou - nezájem o výsledek

30. 9. 2014

 

AKTUALIZOVÁNO 30.9.2014

Pronajaty celkem 4 byty což je dle mého názoruu velký úspěch. Jen na těchto 4 bytech se měsíčně vybere o více než 10 tis.Kč na nájmu více než stávajícím nájmem. Za rok to udělá slušnou sumu. Nijak nepreferuji plošné zvýšení nájmu, ale pronajímat nově rekonstruované byty za přibližně poloviční nájem než je místně obvyklý mě připadala hodně nehospodárné.Pokud se ještě naučíme udělat dobrou inzerci budou výsledky ještě lepší.Vybrané peníze snadno najdou uplatnění neboť v bytových a sociálních projektech stále nějaké finance chybí.

AKTUALIZOVÁNO 4.9.2014

Na internetových stránkách města jste se již 17.8.2014 a i dnes ve Zpravopdaji města Čelákovic mohli dočíst , že je nabídka nájmu s možností byty napřed vidět. Jaké překvapení muselo pro zájemce přijít, když se dostavili jako já na místo prohlídky a tam bylo sděleno, že byty ještě nejsou kolaudované a nikdo do nich nesmí(prý by si návštěvník zde mohl zlomit nohu a nebo utrhnout kliku a kdo to pak uhradí) .Za pár dní končí termín pro přijímání nabídek a nabídky asi mají být zasílány bez možnosti prohlídky. To jich teda přijde. Co mě však překvapuje, je zjištění přímo na místě. Byty jsou v naprosto perfektním pořádku a je radost pohledět, jak se rekonstrukce povedla. Ve fotoalbu jsem připojil pár fotografií z bytu včetně pohledů u okna na veřejnou zeleň.Jak mě sdělila referentka z Q-bytu byty jsou již převzaté a sama nic o zákazu nevěděla. Zastavil jsem se na úřadě a chtěl jsem od úřednice vysvětlení a opět jsem slyšel slova o možném úrazu. Je to pěkný Kocourkov. Jeden úředník napíše je možné byty navštívit a druhý přesný opak. Divné jednání s občany a pozoruhodná snaha o efektivní využívání majetku města. Na jednání rady města dokonce byl dne 11.8.2014 předložen podklad k usnesení ve kterém se měly nabídky podávat jen do 29.8.2014 tedy bez zveřejnění ve Zpravodaji a ještě, že radní dávali pozor a nesouhlasili s návrhem a termín prodloužili.Pozoruhodné je i zveřejnění nabídky ve Zpravodaji na straně 8. Způsob nabídky mne velmi znepokojuje a vyvolává ve mě otázky na které nemám jasnou odpověď a zřejmě by ji měla znát rada města. Jde o neschopnost úředníků a nebo o záměr? Věřím, že se najde dostatek zájemců a záměr přidělit byty předem vyvoleným zájemcům nevyjde. Doporučuji všem běžte se na byty podívat jsou pěkné. Podívejte se, jak se jinde nabízí nájem včetně videoinzerce !!  

 Původní text :

Město Čelákovice zveřejnilo záměr pronájmu 5 bytů tzv. obálkovou metodou.Všech 5 bytů je po celkové rekonstrukci a jsou nabízeny za minimální cenu nájmu 100, - Kč/m2 a byt bude pronajt zájemci s nejvyšší nabídkou. Nabídky zasílejte nejpozději  do 19.září 2014 do 12 hodin.Více informací a případnou prohlídku můžete získat v Q-bytu po dohodě s pí.Kalibovou.

 

Náhledy fotografií ze složky Byty a šlendrián úředníků