Jdi na obsah Jdi na menu
 


Střet zájmu

23. 8. 2012

Opoziční plátek ZRCADLO uvedl článek bývalého starosty ing.Klicpery ve kterém uvádí své představy ( ničím nedoložené ) o tom co se děje v boji o Krátkou llinvu tj. perspektivní  lokalitu výstavby rodinných domků za nádražím. Vlastním zde několik pozemků a se mnou přibližně dalších asi 50 majitelů , kteří by také rádi změnili svá pole ve stavební parcely. 

Pod vlivem informací uvedených v ZRCADLE na jednání zastupitelstva vystoupil při diskuzi jeden z přítomných občanů a požádal, aby kontrolní výbor prošetřil zda zastupitel Iglo neporušil svým jednáním Etický kodex při projednávání projektu Mochovská ( část lokality Krátká linva ). Jsem jedním z předkladatelů Etického kodexu a jsem také jedním z tří členů zastupitelstva, kteří se před volbami zavázali plnit tzv. Protikorupční desatero a tak již z principu nemohu jakékoliv takové jednání činit neboť bych tím popřel své dosavadní působení v samosprávě. Nemohu však žádnému občanu bránit v jeho právu, aby se obrátil na Kontrolní výbor.. Pracovní skupina Kontrolního výboru prověřila mé jednání a nezjistila žádné pochybení. Budou to již téměř 2 roky co mám relativně větší možnosti ke zneužití svého postavení člena městské rady a jediné co se v projektu Mochovská stalo je skutečnost, že byl zařazen na program jednání komise pro rozvoj města, ale ani zde nakonec projednán nebyl a ani komise a ani městská rada žádné usnesení v této věci neprojednávala a ani nebylo nikdy navrženo. Zprávu Kontrolního výboru jsem nemohl nijak ovlivnit neboť je z velké části tvořen členy opozice a ti nemají důvod mi pomáhat.

Splaskla zase jedna mediální bublina, ale všem kdo čtou ZRCADLO je jasné, že budou zase jiné neboť většina informací zde uvedených má svůj úhel pohledu a ten vytváří pokřivené vidění.

Zápis Kontrolního výboru je možné přečíst ve Fotoalbu viz níže 

 

Náhledy fotografií ze složky Střet zájmu