Jdi na obsah Jdi na menu
 


Volební program od sousedů

20. 9. 2018

Volby nejsou jen v Čelákovicích a tak nahlédněme do Nehvizd, kde soutěží několik stran, ale největší naděje na opětovné vládnutí v obci má strana současného starosty p.Nekolného, který přesvědčil již v uplynulých 8 letech o svých kvalitách. Byla vybudována škola, sportovní hala, vysázeno 400 stromů a obec zakoupila hostinec na náměstí se kterým má velké plány. Od 1.září ve škole otevřeli třídu s rozšířenou výukou tělesné výchovy kam zamířili i někteří žáci z Čelákovic. Znám také p.Nekolného z práce místní akční skupiny Střední Polabí, kde patří mezi zakládající členy a velmi uznávaného praktika. 

Nový volební program "Za lepší život v Nehvizdech"  je konkrétní a mnoho obcí by mohlo závidět https://za-lepsi-zivot-v-nehvizdech0.webnode.cz/l/volebni-program-za-lepsi-zivot-v-nehvizdech/  

Co mě zaujalo: mají již hotový projekt a zažádáno o stavební povolení na zdravotní středisko se dvěma byty. Velmi úzce spolupracují s okolními obcemi a tak ve spolupráci se Zelenčí vybudují parkovací dům u nádraží ve Mstěticích.  Nová cyklostezka povede směrem do Mstětic a tam se napojí na cyklostezku od Zelenče a na kole tak dojedete až do Horních Počernic i dále.        

Pan starosta jedná s krajem o výstavbě obchvatu, který by měl být vybudován do tří let a značně odlehčit středu obce. Na křižovatce u odbočení z Poděbradské na Čelákovice vznikne kruhová křižovatka jejíž podoba je již dnes patrná při pohledu do katastru nemovitostí.

Mají již také vybraný pozemek pro stavbu domova seniorů pro který hledají investora. Vyčištěná voda z čističky bude zpětně využívaná na závlahu veřejných ploch.

Nejvíc mě těší, že i nadále mají v programu být transparentní radnicí.

Věřím, že občané Nehvizd vyberou to nejlepší řešení a i my v Čelákovicích z jejich úsilí něco získáme.