Jdi na obsah Jdi na menu
 


Městské listy Brandýs St.Boleslav 10 2015

Při čtení Městský listů vydávaných radicí Brandýsa Staré Boleslavi jsem hledal články, které by byly inspirací i pro nás v Čelákovicích. Hned druhá strana přináší zajímavou informaci  v článku "Posuzování vlivu na životní prostředí EIA,SEA" kde se uvádí možnosti seznámení s Programem zlepšování ovzduší Zona CZ Střední Čechy. Zjišťovací řízení má velký význam i pro obyvatele Čelákovic, kteří se musejí potýkat s výrazně horší kvalitou ovzduší, ale podobné informace u nás chybí. Dokonce ze stránek města zmizely  informace o provedených měřeních kvality ovzduší. Je to zřejmě nejjednoduší řešení pochybností. Hlavně, že v informacích o životním prostředí najdeme možnosti šachové hry.

V úvodním slově starosty Picka jsem našel velmi sympatické informace o demografickém plánu, které nové vedení nechalo zpracovat především pro potřebu zajištění dostatečné kapacity ve školkách a školách. V článku "Zeptali jsme se ... Je dostatek míst v mateřských školkách" str.4 ředitelka MŠ m.j. říká : v současné době jsou všechny děti starší tří let umístěny.Další vývoj závisí od vývoje demografické křivky a od rozrůstající se rodinné výstavby. Trochu jsem znejistěl neboťv Čelákovicích demografickou studii nechala zpracovat radnice ještě pod vedením ing.Klicpery, ale dnes vím jen o tom, že snad v příštím roce má být provedena dostavba školy v Kostelní ulici za 100 mil.Kč, ale dosud není nic známé o přislibu financování a především není vydané stavební povolení. Plán na výstavbu mateřské školky co měla být v těchto dnech uvedena do provozu v prostoru Domu dětí a mládeže byl zrušen, ale není mnoho informací o postupu náhradního řešení. V Čelákovicích navíc rodinná výstavba již několik let je téměř nulová.V Brandýse Staré Boleslavi nemyslí jen na školáky, ale v Městkých listech najdete i mnoho informací o životě seniorů. Je jim věnována celá strana č.13 a část str.14. Nejvíce mě zaujal článek "10. výročí volnočasových aktivit pro seniory". Alespoň trochu kdyby v této činnosti mohlo být i u nás.

Pro milovníky kultury doporučuji informace o dění na zámku, kde najdete pozvánku na koncert s předními solisty Národního divadla a akci k výročí majitele panství Ludvíka Salvátora. Samozřejmostí jsou informace ze sportu, ale těch je u nás také dost.

Doporučuji všem, každý si zde něco najde.