Jdi na obsah Jdi na menu
 


Městské listy Brandýs St.Boleslav 1 2016

7. 2. 2016

Mnoho z nás vnímáme město Brandýs nad Labem - Stará Boleslav jako neodmyslitelnou součást svého života neboť nás spojuje mnoho společného např. některé úřady, nemocnice a také spolky působící v obou městech. Stále proto sleduji Městské listy dříve více i TOK. Lednové číslo přináší mnoho informací ze kterých upozorňuji především :

str.1 v článku "Zastupitelé schválili rozpočet" zde je popsána diskuse k problematickému kácení v lokalitě Hluchov.

str.7 v v článku "Trhy na brandýském náměstí" sděluje své postřehy stejný pořadatel, který provozuje trhy v Čelákovicích i v dalších městech. Zdá se, že i v Brandýse slaví úspěch.

str.8 v článku "Bytovému komplexu v historickém jádru Brandýsa řekli obyvatelé jasné NE". Pět let trvala anabáze obyvatel Nižšího hrádku, hrozilo nevratné zdevastování historických, architektonických, urbanistických hodnot i zhoršení životních podmínek. Mají zde však výhodu tzv. regulační plán a ten jim může pomoci. Jde obdobnou situaci jako v Čelákovicích v ulici Kostelní.

na stejné straně je uveden zajímavý článek "Strategický plán rozvoje města Brandýs n/L 2015-2025 byl schválen zastupitelstvem" Ne to není žádný nový dokument. Brandýs patří k městům, kde to se svojí budoucností myslí vážně a tak původní plán rozvoje novelizovali. V Čelákovicích byl stejný dokument z r.2011 v červnu 2012 uložen k "hlubokému spánku".