Jdi na obsah Jdi na menu
 


Místní Agenda 21

Místní Agenda 21 ( MA 21 ) je zjednodušeně obdobou certifikace ISO ve veřejné správě a pro každého občana by mělo být dosažení vyššího stupně MA 21 zárukou , že se o kvalitě veřejné správy jen nemluví, ale také i koná. Udržitelný rozvoj města, zdravý životní styl, komunitní plánování, prorodinná politika města jsou pojmy v Čelákovicích nové, ale ve více českých městech používané déle než 10 let a vůbec poprvé byla MA21 formulována již před 20ti lety . Příkladů najdeme mnoho např. Chrudim, Hodonín, Litoměřice . Máme určitou výhodu, že nemusíme pracně vymýšlet, ale jen hledat příklady a využívat zaběhnuté zkušenosti. Minulé vedení města s cílem zavést kritéria kvalitní veřejné správy rozhodlo o přihlášení města do databáze měst využívajících MA 21 ( více se však neudělalo ) . Databáze je rozdělena dle dosažených stupňů kvality veřejné správy do čtyř tříd kvality A, B, C a D přičemž nejnižšší třídou je D. Čelákovice jsou zatím přihlášeny jako zájemci a pro udělení třídy D musí splnit předepsané požadavky. 

 

Příspěvky

Pojďme tvořit na hřiště

29. 1. 2016

Co je to Zdravé město? Veřejná správa pod lupou. Ve veřejném foru lze jen těžko uplatnit cenzuru.

 

EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY

17. 9. 2012

V Čelákovicích je tato akce poprvé a jistě má svůj smysl. Počet aut v ulicích stále roste a podmínky pro cyklisty a pěší se mnoho nezlepšily. Je to důvod k zamyšlení.

 

Mezinárodní soutěž měst LIVCOM

8. 7. 2012

je prestižní mezinárodní soutěží, která se věnuje udržitelnému rozvoji, kvalitě života a životnímu prostředí ve městech . V rámci soutěže, která se koná již od roku 1997, se hodnotí přístup měst a obcí k jednotlivým kritériím udržitelného rozvoje, kterými jsou zvelebování krajiny, péče o kulturní dědictví, ekologicky citlivá praxe, zapojování veřejnosti, zdravý životní styl a plánování budoucnosti.

 

Čelákovice se připojují k Hodině Země

17. 2. 2012

Již podruhé se město Čelákovice připojí k Hodině Země a co Vy?

 

Čelákovice mají schválený plán Strategického rozvoje do roku 2030

16. 12. 2011

Plán Strategického rozvoje je jedním ze základních prvků Místní agendy 21, ale nestačí jej pouze schválit. Je nutné sledovat zda se také plní a zda jsou-li zpracovány tzv. Akční plány tj. plán na kratší časové období.

 

Rok 2030 očima dětí

25. 11. 2011

Chcete znát představy dětí o jejich životě v roce 2030? Potom nahlédněte do dotazníků žáků základních škol.

 

Čelákovice registrovány v databázi MA21

17. 10. 2011

 

Co znamená MÍSTNÍ AGENDA 21?

16. 10. 2011

Co znamená AGENDA 21 a MÍSTNÍ AGENDA 21?