Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vánoční dárky ředitele muzea

20. 12. 2012

Ve dnech 17.a 18. prosince se v muzeu nadělovalo. Opravdu povedený dárek předal ředitel muzea Mgr.Eisner dvěma dlouholetým zaměstnancům paní Renatě Forejtové (13 let v muzeu) za asistence J. Ryneše a panu Martinu Macháčkovi (17 let v muzeu), který má dovolenou, poštou. Matka od dvou dětí nebude mít oslavu Vánoc právě jednoduchou.

Dlouhodobě upozorňuji na destrukci kolektivu pracovníků muzea, která nastala po příchodu nového ředitele. Nejen, že není řešena náhrada za historika Martina Hůrku, ale ještě další lidé musí odejít. Nedávno se Mgr. Eisner pokusil dát výpověď i bývalému řediteli, ale téměř vše co dělá má nějakou vadu a tak se výpověď nekonala i přes vytrvalé předávání písemných výtek (4x) a nedlouho předtím vyzýval k rozvázání pracovního poměru i přírodovědce pana Bc. Doubka. Zaměstnanci muzea upozorňují na vady v řízení muzea, kterým nasadil nový ředitel korunu, když nejednal s péčí řádného hospodáře a nevyužil možnosti odvolání proti chybným zjištěním v protokolu z kontroly provedené ministerstvem kultury. Hrozí vážné sankce, ale asi to nikomu nevadí. Podobně chybná se jeví zjištění v protokolu z kontroly vykonané úřadem práce. Paní Forejtová upozornila na vady, a jelikož své upozornění neposlala jen řediteli muzea (též členům rady), nastal důvod k vyhazovu. Ve fotoalbu zveřejňuji vyjádření právníka odborů a není právě lichotivé. Již v polovině roku 2011 jsme upozornili spolu s dalšími zastupiteli na chybné zdanění tzv. zisku, za který byly vydávány finanční prostředky investorů archeologických záchranných výzkumů a stále se nic neděje. Upozorňovali jsme na vadné zařazení hostinské činnosti do nově schvalované zřizovací listiny, ale byli jsme přehlasováni. Soud však nebyl demokratický ( nehlasoval ) a hostinskou činnost zamítl a tím je zpochybněna i nová zřizovací listina. Nevadí, bez opětovného schválení zastupitelstvem byla poslána soudu zpět bez pohostinství. Divné? Ne v Čelákovicích to je možné.

Investoři svěřili muzeu v době ředitelování pana Špačka smluvně peníze na záchranné archeologické výzkumy. Na části výzkumů je ještě potřeba dokončit odborné zpracování, což je v archeologii běžné. Na účtu archeologie bylo k 1. 1. 2010 ještě více než 1 milion korun a dnes se nemůže najít ani 100 tisíc Kč na objednání prací pro subdodávku Jihočeské univerzity. Kde jsou ty peníze? Jednoznačně odpovědnost na straně ředitele Mgr. Eisnera, ale opět vše jde do ztracena. Požaduji písemné informace k rozpočtu a ty jsou mi odmítnuty. Na zastupitelstvu Mgr. Eisner lže, že neodmítl(zvukový záznam), jen ještě neprošla doba pro podání odpovědi ( poslechli jste si záznam? No a teď se podívejte do Fotoalba co pan ředitel napsal ). Podobných nepravd bylo více nejen řečeno, ale napsáno i na papíře, ale někomu se to tak líbí.

Ředitel muzea se vedle své manažerské funkce pyšní i titulem historik. Pracovníci muzea s takovým označením vykonávají práce související s historií tj. pomáhají při shromáždění sbírek, sbírky evidují a také publikují v odborných časopisech a knihách. Co z toho dělá pan Eisner?  Rok trvalo, než jsme obdrželi odpověď kolik předmětů každý ze zaměstnanců muzea zapsal do centrální evidence sbírek. Zjistilo se, že historik Eisner nezapsal jeden jediný předmět za dobu svého již déle než tři roky trvajícího působení v muzeu. Kolik předmětů ještě čeká na zapsání? Hodně, ale manažer přeci nebude pracovat. On je od řízení muzea. Publikační činnost? Žádná, pokud do ní nejsou někým počítány trestní oznámení a pracovní výpovědi. Články napsané do Zpravodaje města Čelákovice se dají jen těžko počítat za odbornou publikační činnost.

Jsem zvědav, co řekne na Vánoční nadílku rada města. Rozhodne se pro postupnou likvidaci muzea a udělá tam za jásotu některých zastupitelů hospodu? Historik může v dobovém kostýmu čepovat.

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Vánoční dárky od ředitele muzea