Jdi na obsah Jdi na menu
 


Městské muzeum

Městské muzeum v Čelákovicích bylo založeno v r.1903 a patří mezi přední regionální muzea v České republice. Mimořádný podíl na rozvoji muzea má bývalý ředitel pan Jaroslav Špaček, který městské muzeum vedl v letech 1972 až 2009. Sbírky muzea jsou také příležitostně vystavovány na různých místech ČR i v zahraničí. Práce pana Špačka byla oceněna v r. 2003 medailí ministra kultury Artis Bohemiae Amicis, udělovanou pouze nejvýznamnějším osobnostem v oblasti kultury. 

Mnozí si neuvědomují, že posláním a hlavním cílem muzea je dokumentovat přírodu, kulturu a život kolem nás, tzn. uchovávat v paměti autentické doklady o vývoji životního prostředí a společnosti, a právě tyto cíle dokladují bohaté muzejní sbírky a s nimi související dokumentace. Muzeum rovněž přispívá k vytváření vědomí sounáležitosti lidí k městu i regionu a podílí se na formování jejich image. Představuje také instituci, kolem níž se soustřeďuje část zdejšího kulturního života. Právě v této úloze je i naše muzeum, jak pro současnost, tak i pro budoucí generace nezastupitelné.

V současné době městské muzeum prodělává ke škodě své i města krizi nejen personální, ale i odbornou a bývá častým tématem jednání městského zastupitelstva. Přejme si, aby se tato negativa stala co nejdříve jeho minulostí.

 

 

Příspěvky

Nové FB skupiny

6. 5. 2019

 

Návrh kandidáta VÝROČNÍ CENY 2016

18. 3. 2016

 

Zapomínáme ? Ne to je jen nezodpovědnost zodpovědných.

18. 2. 2016

zůstanou bezejmenní Ti co pro nás mnoho udělali? Především jejich zásluhou je naše muzeum dlouhá léta cílem zájemců o historii. Zdá se, že přístup k dějinám našeho města se mění. Naši občané již nebudou znát jména.

 

Ideové záměry, koncepce a nebo fraška?

2. 2. 2016

Názory odborníků ignorujeme?

Aktualizováno 2.2.2015 Dokladuji názory odborníků.

 

Náprava nepřesných informací

29. 4. 2015

cenzura

 

Gratulace paní Renátě Forejtové

8. 10. 2014

Na základě výroku odvolacího soudu je výpověď daná paní Renátě Forejtové neplatná a obdrží nejen náklady soudního řízení, ale i ušlou mzdu. Kdo uhradí tyto náklady? Rozpočet města a tedy každý z nás? Co tomu říkají odpovědní?

 

Úhel Pohledu

7. 4. 2014

Redakční rada neschválila můj článek a tak mi nezbývá než jeho zveřejnění zde

 

Vyšlo březnové číslo Zpravodaje Města Čelákovice

7. 3. 2014

 

Praktické uplatnění neschválené koncepce rozvoje muzea

13. 3. 2013

AKTUALIZOVÁNO 13.3.2013 - osudy koncepce jsou opravdu zajímavé !!!

 

Pořad České televize - upíři v Čelákovicích

22. 1. 2013