Jdi na obsah Jdi na menu
 


Městské muzeum

Městské muzeum v Čelákovicích bylo založeno v r.1903 a patří mezi přední regionální muzea v České republice. Mimořádný podíl na rozvoji muzea má bývalý ředitel pan Jaroslav Špaček, který městské muzeum vedl v letech 1972 až 2009. Sbírky muzea jsou také příležitostně vystavovány na různých místech ČR i v zahraničí. Práce pana Špačka byla oceněna v r. 2003 medailí ministra kultury Artis Bohemiae Amicis, udělovanou pouze nejvýznamnějším osobnostem v oblasti kultury. 

Mnozí si neuvědomují, že posláním a hlavním cílem muzea je dokumentovat přírodu, kulturu a život kolem nás, tzn. uchovávat v paměti autentické doklady o vývoji životního prostředí a společnosti, a právě tyto cíle dokladují bohaté muzejní sbírky a s nimi související dokumentace. Muzeum rovněž přispívá k vytváření vědomí sounáležitosti lidí k městu i regionu a podílí se na formování jejich image. Představuje také instituci, kolem níž se soustřeďuje část zdejšího kulturního života. Právě v této úloze je i naše muzeum, jak pro současnost, tak i pro budoucí generace nezastupitelné.

V současné době městské muzeum prodělává ke škodě své i města krizi nejen personální, ale i odbornou a bývá častým tématem jednání městského zastupitelstva. Přejme si, aby se tato negativa stala co nejdříve jeho minulostí.

 

 

Příspěvky

Prohlášení člena městské rady k situaci v Městském muzeu

21. 12. 2012

Radním již dochází trpělivost a chtějí řešit situaci v muzeu. Konečně.

 

Vánoční dárky ředitele muzea

20. 12. 2012

Skandální jednání vůči dlouholetým zaměstnancům. Jak dlouho ještě budeme trpět jednání "manažera" vybraného neregulérním výběrovým řízením. Likvidujeme kolektiv zaměstnanců, kteří pro město pracují s vynikajícím úsilím a odvádějí kvalitní práci. Opravdu to rada takto nechá být? 

 

Informace o aktuálním dění v muzeu

7. 8. 2012

Ne vždy je pravda co se povídá ....

 
Celý příspěvek | Rubrika: Městské muzeum | Fotografie: Muzeum aktuální dění | Komentářů: 1

Jubileum Jaroslava Špačka

6. 3. 2012