Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čelákovice se přihlásily do kampaně "Město stromů"

 

Článek zveřejněný v ZMČ č.10/2011

 

20. října slavíme Den stromů

Myšlenka slavit Den stromů vznikla r. 1872 ve státě Nebrasca a od r. 1906 se stromové slavnosti pořádaly i u nás, aby po odmlce byly po r. 2002 opět obnoveny v celé ČR. Nadace Partnerství od r. 2006 vypisuje soutěž Město stromů. Výsledky předcházejících ročníků soutěže iniciovaly vznik kampaně Čelákovice – město stromů a již se přihlásily školy, skauti, výtvarná dílna Labyrint, místní organizace Českého rybářského svazu, Městský dům dětí a mládeže a Městská knihovna. Mezi říjny 2011 až 2012 proběhnou různé soutěže, přednášky a především budou vysazeny stromy. O jednotlivých akcích budeme průběžně informovat na internetových stránkách města i zde ve Zpravodaji.

Občané se mohou zapojit i samostatně 28. října v pokusu o český rekord v sázení stromů. Rekord spočívá v celkovém množství vysazených stromů a lidí zapojených do sázení v tomto konkrétním dni. Přihlášky se zasílají nadaci Partnerství do 20. října a zúčastnit se můžete i s výsadbou jediného stromu na vlastní zahrádce. Cílem je připomenout význam stromů, zažít něco výjimečného a oslavit Den stromů. Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se. Připravujeme i zřízení samostatného konta, kam bude moci každý přispívat na výsadbu stromu ve městě i peněžitým obnosem. Je na každém z nás, jaký vztah má k životnímu prostředí a zda je ochotný pomoci ke zlepšení.

Miroslav Iglo a Petr Petřík                                                                                                                              za realizační tým kampaně   Čelákovice – město stromů