Jdi na obsah Jdi na menu
 


Město přátelské rodině

Obec přátelská rodině je soutěž vyhlašovaná již pět let Ministerstvem práce a sociálních věcí, jejím cílem je propagace rodinné politiky na místní úrovni ( příklady např.Kojetín. , Dobříš Valašské Meziříčí )  Co to však je ta rodinná politika v Čelákovicích nevíme neboť zatím se nikdo tímto tématem nezabýval. Co to je např. komunitní plánování v Čelákovicích také mnoho lidí neví, ale již od roku 2008 je usnesením zastupitelstva rozhodnuto, že si město pořídí komunitní plán ( zatím však zůstalo jen u usnesnesení a komunitní plán chybí ). Téměř všechna srovnatelná města mají komunitní plánování již několik let zavedené Český Brod,  Lysá nad Labem, Neratovice a na jeho pořízení získala i značné dotace. Nahlédněme na stránky některých měst a vezměmě si příklad vždyť občané Čelákovic si to zaslouží . Příkladů je hodně  Tišnov, Landškroun, Studénka ,Hustopeče , Jablonec nad Nisou, VsetínRychnov nad Kněžnou, atd.

V našem městě se nemusíme až tak úplně stydět neboť máme v některých směrech mimo běžně očekávaného co nabídnout . Mateřské centrum, sdružení ROUTA , soukromé mateřské školky Ekolandia, Větrníček. Sportovní vyžití pro mládež. Dům dětí a mládeže, skaut, Výtvarnou dílnu Labyrint. Co však nabízíme seniorům ? Žije jich v Čelákovicích ve věku nad 60 let celkem 1720 a 37 jich je umístěno v domech s pečovatelskou službou . Co víme o potřebách těch zbývajících? Jak je naše město bezbariérové?   Ptejme se. Zkusme srovnat jak jsou obyvatelé informováni o pečovatelské službě v Čelákovicích a třeba v Napajedlech.

 

Příspěvky

Pochybnosti stále trvají

23. 9. 2014

 

Jde o podvod a nebo nedocenění práce pro seniory? Hledá se nominační dopis!!!

 

Příklad z Lysé nad Labem - bezpečně do školy

24. 5. 2014

jak Vaše dítě vnímá cestu do školy? Cítí se na cestě bezpečně?

 

STACIONÁŘ

6. 2. 2014

Ve veřejné sbírce vybráno více než 3 miliony korun.V Čelákovicích být seniorem není příjemná vyhlídka. Budou mít naši senioři také podobné služby a nebo budou zavřeni v panelácích a rodinných domech bez kontaktu s okolím? Ptejte se na zastupitelstvu a hledejme společná řešení.

 

V okolních městech se setkávají s občany a ptají se jich

27. 3. 2013

 

Denní stacionář

9. 2. 2013

 

Rodinné centrum ROUTA a Město Čelákovice partnery

3. 10. 2012

Praktické naplnění Místní Agendy 21 představuje partnerství rodinného centra ROUTA a města Čelákovice při realizaci grantových programů. Aktivity žen z ROUTA jsou vynikajícím přínosem pro naplnění cílů Strategického plánu rozvoje Čelákovic schváleného v prosinci 2011.

 

Jmenována nová vedoucí městské pečovatelské služby

30. 8. 2012

 

Komunitní plánování sociálních služeb

8. 7. 2012

VIZE

Čelákovice - město kvalitních sociálních služeb a spokojených uživatelů