Jdi na obsah Jdi na menu
 


Další žaloba na ministerstvo životního prostředí

Znečištění ovzduší je příčinou až 300 úmrtí. Současná opatření pro zlepšení stavu ovzduší jsou nedostatečná a tak občanské spolky podaly žalobu. Zde více.

V Čelákovicích také nejsme spokojeni s kvalitou ovzduší, ale vedení města pro zlepšení mnoho nedělá. Masarykovou ulicí projíždí každý den více než 10 000 automobilů a nikdo nemá informace o aktuálním stavu přípravy obchvatu. Jinak je tomu v Lysé nad Labem tam již mají vykoupeno 76 z 81 potřebných pozemků a tím jsou již velmi blízko realizaci. O obchvatu mluví nový starosta Lysé nad Labem ing.Karel Otava v Listech https://mestolysa.cz/cz/component/jdownloads/send/25-listy-2016/246-listy-09-2016 . Kolik pozemků vykoupila naše radnice? Můj odhad je cca 5%.

Jak je tomu se slévárnou? Podle různých vyjádření měla být k 30.6.2016 provedena úplná výměna filtrů a tím by došlo ke snížení emisí o 80% v porovnání ke stavu před výměnou. Je to málo významný krok, že o něm nebyla podána žádná informace? Nebo snad zase nebyl termín dodržen? Ptejme se vedení města!