Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kvalita ovzduší v Čelákovicích

Množství informací o kvalitě ovzduší mne přimělo vytvořit novou rubriku, kde pro větší přehlednost budou uvedeny pouze informace související s ovzduším. Je to nutné neboť se objevují lidé, kteří tvrdí, že problematika ovzduší je záležitostí vzniklou počátkem roku 2014 a trochu i účelově před komunálními volbami. Je to naprostý nesmysl neboť problematikou ovzduší se zastupitelstvo zabývá již od r.2007 a to ne z vlastní iniciativy, ale díky podnětům od nespokojených občanů. Pro jednoduchou orientaci je možné nahlédnout do 32 zápisů Komise pro životní prostředí ( zřízené v prosinci 2010 ) a zjistíte, že toto téma bylo na pořadu téměř na každém jednání. Současně je vhodné připomenout, že znečištěné ovzduší je příčinou mnoha zbytečných onemocnění a dokonce je dáván v oficiálním materiálu Státního zdravotního ústavu do souvislosti poměr % zvýšeného znečištění se zvýšeným % předčasných úmrtí. Je dobré přečíst si článek ze servru Lidovky.cz - Smog zabiják. Za sedm let usmrtil 34 tisíc Čechů, nejvíc na Ostravsku. V žádném případě se nejedná o snahu zaměřit pozornost pouze na jeden podnik, ale mělo by být snahou všech občanů města věnovat pozornost všem zdrojům znečištění. Zbytečná tranzitní doprava zatím nedělá nikomu ze současného ( i bývalého vedení ) města žádný problém stejně tak, jako preventivní opatření v mateřských školkách a školách. Občané by měli být informováni o všech názorech svých zastupitelů a měli by protestovat proti cenzuře, která se opět začala v souvislosti s debatou o ovzduší objevovat v zápisech z jednání zastupitelstva. Věřím, že občané podepsaní pod petici "Kvalitní ovzduší pro naše děti" se nespokojí jen se slovy, ale budou požadovat konkrétní viditelné kroky a nestrpí žádné zbytečné odklady v jednání. 

 

Příspěvky

Ovzduší Čelákovic je přirovnáno k Ostravě

25. 4. 2014

AKTUALIZOVÁNO 25.4.2014 Beseda o kvalitě ovzduší - příspěvek MUDr.Miroslava Šuty z centra pro životní prostředí a zdraví

 

Pozvánka na besedu o kvalitě ovzduší v Čelákovicích

28. 3. 2014

AKTUALIZOVÁNO 28.3.2014 o besedě píší v médiích

 

Velmi zajímavý rozhovor o kvalitě ovzduší

10. 3. 2014

 

Čelákovické ovzduší na ČT 24

23. 2. 2014

AKTUALIZOVÁNO 25.2.2014 o srovnání emisí v 21 Středočeských městech

 

Boj se znečištěním ovzduší

18. 12. 2013

 

Petice Kvalitní ovzduší pro naše děti

17. 12. 2013

Znát co dýcháme je základem kvalitní společnosti

 

Máme hroší kůži, nebo povahy sebevrahů?

6. 12. 2013

V Čelákovicích víme, že situace není dobrá a stále se nic neděje.

 

Město obdrželo osvědčení o úspoře emisí

2. 10. 2013

 

Znečištěné ovzduší problém pro 60% občanů ČR

17. 2. 2013

 

Ing. Jan Topinka z ÚEM poukázal na několik mýtů, jež se v souvislosti s příčinami znečištění ovzduší v ostravském regionu šíří a které záměrně odvádějí pozornost od nejvýznamnějšího zdroje znečištění – těžkého průmyslu....Namísto otevřeného přiznání, že zde máme s kvalitou ovzduší problém a že je třeba dát přednost zaměstnanosti v regionu, pořádají se akce typu Jak správně topit, které snad mohou mít význam v jiných regionech ČR s převahou lokálních topenišť, nikoli však na Ostravsku.Ptejme se jak je to v Čelákovicích? Známe již složení prachových částic, které dýcháme?

 

 

Exkurze do TOS-MET 4.října 2012

4. 10. 2012

Kdo pozorně četl rubriku INDIKÁTORY UDRŽITELNÉHO ROZVOJE je seznámen se skutečností, že ve vyspělé Evropě patří mezi 10. základních indikátorů i kvalita ovzduší. Pamětníci z doby před 20ti lety vzpomínají na oblaky kouře, které se vznášely nad městem. Jejich zdrojem byly komíny TOSu a Kovohutí. Již dlouhá léta tomu tak není, ale kvalita ovzduší ve městě není stále na vyhovující úrovni. Exkurze do TOS-MET je pokračováním snahy komise pro životní prostředí o zlepšení nevyhovujícího stavu. Kvalita ovzduší je v zájmu i zaměstnanců TOS-MET a zřejmě lze očekávat ze strany podniku spolupráci.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8

následující »