Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kvalita ovzduší v Čelákovicích

Množství informací o kvalitě ovzduší mne přimělo vytvořit novou rubriku, kde pro větší přehlednost budou uvedeny pouze informace související s ovzduším. Je to nutné neboť se objevují lidé, kteří tvrdí, že problematika ovzduší je záležitostí vzniklou počátkem roku 2014 a trochu i účelově před komunálními volbami. Je to naprostý nesmysl neboť problematikou ovzduší se zastupitelstvo zabývá již od r.2007 a to ne z vlastní iniciativy, ale díky podnětům od nespokojených občanů. Pro jednoduchou orientaci je možné nahlédnout do 32 zápisů Komise pro životní prostředí ( zřízené v prosinci 2010 ) a zjistíte, že toto téma bylo na pořadu téměř na každém jednání. Současně je vhodné připomenout, že znečištěné ovzduší je příčinou mnoha zbytečných onemocnění a dokonce je dáván v oficiálním materiálu Státního zdravotního ústavu do souvislosti poměr % zvýšeného znečištění se zvýšeným % předčasných úmrtí. Je dobré přečíst si článek ze servru Lidovky.cz - Smog zabiják. Za sedm let usmrtil 34 tisíc Čechů, nejvíc na Ostravsku. V žádném případě se nejedná o snahu zaměřit pozornost pouze na jeden podnik, ale mělo by být snahou všech občanů města věnovat pozornost všem zdrojům znečištění. Zbytečná tranzitní doprava zatím nedělá nikomu ze současného ( i bývalého vedení ) města žádný problém stejně tak, jako preventivní opatření v mateřských školkách a školách. Občané by měli být informováni o všech názorech svých zastupitelů a měli by protestovat proti cenzuře, která se opět začala v souvislosti s debatou o ovzduší objevovat v zápisech z jednání zastupitelstva. Věřím, že občané podepsaní pod petici "Kvalitní ovzduší pro naše děti" se nespokojí jen se slovy, ale budou požadovat konkrétní viditelné kroky a nestrpí žádné zbytečné odklady v jednání. 

 

Příspěvky

Konečně se dočkal – pan tajemník nevidí žádné pochybení!!!

23. 10. 2014

Tajemník p.Baran podpořil svou podřízenou v zásahu do průběhu voleb a nevysvětlil jednu jedinou poplašnou zprávu zmíněnou v článku vedoucí odboru životního prostředí.

 

Malý velký zabiják pořad ČT určený i pro Čelákovice

13. 10. 2014

 

Nehoráznost úřednice Mutinské

29. 9. 2014

úřednice Mutínská veřejně obvinila dne 26.září na stránkách města zastupitele RNDr. Petříka z šíření poplašné zprávy o kvalitě ovzduší. Co konkrétně to již neuvedla a zatím ani přes písemnou žádost neobdržel pan zastupitel žádné vysvětlení. Na dotaz radního Janáka při jednání rady dne 29.září všichni jen dělali překvapené. To je, ale úroveň.

 

DEN PRO NAŠE OVZDUŠÍ

21. 9. 2014

AKTUALIZACE 21.9.2014 Trochu pouťová atrakce, ale každé připomenutí potřeby změnit ovzduší je vítané. Zveřejňuji srovnání s Brandýsem a závěry z centra pro životní prostředí.

 

Kotlíkové dotace vyčerpány za 2 dny

10. 9. 2014

 

Článek z MF DNES a citace vyjádření SZÚ

20. 8. 2014

 

Více než 10 000 aut projíždí každý den ulicí Masarykovou

8. 6. 2014

Jak jsme pokročili v jednáních o výstavbě obchvatu? Jak daleko je příprava k vysazení zeleného pásu oddělujícího slévárnu od bytové zástavby?

 

Článek RNDr.Petra Petříka, Ph.D. o kvalitě ovzduší

8. 6. 2014

Čistý vzduch ve městě - základ našeho zdraví

 

První schůzka pracovní skupiny ke kvalitě ovzduší

23. 5. 2014

 

Čelákovické ovzduší opět v médiích

15. 5. 2014

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8

následující »