Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kvalita ovzduší v Čelákovicích

Množství informací o kvalitě ovzduší mne přimělo vytvořit novou rubriku, kde pro větší přehlednost budou uvedeny pouze informace související s ovzduším. Je to nutné neboť se objevují lidé, kteří tvrdí, že problematika ovzduší je záležitostí vzniklou počátkem roku 2014 a trochu i účelově před komunálními volbami. Je to naprostý nesmysl neboť problematikou ovzduší se zastupitelstvo zabývá již od r.2007 a to ne z vlastní iniciativy, ale díky podnětům od nespokojených občanů. Pro jednoduchou orientaci je možné nahlédnout do 32 zápisů Komise pro životní prostředí ( zřízené v prosinci 2010 ) a zjistíte, že toto téma bylo na pořadu téměř na každém jednání. Současně je vhodné připomenout, že znečištěné ovzduší je příčinou mnoha zbytečných onemocnění a dokonce je dáván v oficiálním materiálu Státního zdravotního ústavu do souvislosti poměr % zvýšeného znečištění se zvýšeným % předčasných úmrtí. Je dobré přečíst si článek ze servru Lidovky.cz - Smog zabiják. Za sedm let usmrtil 34 tisíc Čechů, nejvíc na Ostravsku. V žádném případě se nejedná o snahu zaměřit pozornost pouze na jeden podnik, ale mělo by být snahou všech občanů města věnovat pozornost všem zdrojům znečištění. Zbytečná tranzitní doprava zatím nedělá nikomu ze současného ( i bývalého vedení ) města žádný problém stejně tak, jako preventivní opatření v mateřských školkách a školách. Občané by měli být informováni o všech názorech svých zastupitelů a měli by protestovat proti cenzuře, která se opět začala v souvislosti s debatou o ovzduší objevovat v zápisech z jednání zastupitelstva. Věřím, že občané podepsaní pod petici "Kvalitní ovzduší pro naše děti" se nespokojí jen se slovy, ale budou požadovat konkrétní viditelné kroky a nestrpí žádné zbytečné odklady v jednání. 

 

Příspěvky

Regulace automobilové dopravy

13. 1. 2015

Dočká se Mysarykova ulice snížení počtu projíždějících vozidel? Jde tu o zdraví!!! 

 

Páchnoucí Nymburk

14. 12. 2014

pořad ČT z cyklu "Nedej se"

 

Nadlimitní znečištění ovzduší zasahuje polovinu obyvatelstva

11. 12. 2014

Žijeme v klamné představě, že nás se to netýká? Podle jednání vedení města to tak vypadá.

 

Jde především o zdraví našich dětí

29. 11. 2014

Diskusní večer věnovaný chystané studii identifikace hlavních zdrojů znečištění ovzduší

 

Pozvánka na besedu

25. 11. 2014

Beseda o připravovaném nezávislém měření znečištění ovzduší v Čelákovicích. O tom jak nebezpečné je znečištění ovzduší a jaké jsou možnosti zlepšení budou s občany diskutovat přední čeští odborníci.

 

Článek z Lidových novin

21. 11. 2014

rozhovor s MUDr.Radimem Šrámem

 

Tajemné oznámení o změně integrovaného povolení

10. 11. 2014

AKTUALIZOVÁNO 10.11.2014 Zveřejněno vyjádření města Čelákovice

konečně jedna z lepších zpráv o kvalitě ovzduší. JIž v roce 2015 dojde k významnému snížení emisí tuhých znečišťujících látek.

 

Město Čelákovice konečně reaguje

3. 11. 2014

 

Zamořené okolí skládky

2. 11. 2014

Dle nezávislého právníka si úředníci dělají z lidí "Dobrý den"

 

Pátrejme spolu - poskytování informací po čelákovicku.

27. 10. 2014

 

AKTUALIZOVÁNO 27.10.2014 Městký úřad vydává na stejnou otázku velmi rozdílné odpovědi.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8

následující »