Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kvalita ovzduší v Čelákovicích

Množství informací o kvalitě ovzduší mne přimělo vytvořit novou rubriku, kde pro větší přehlednost budou uvedeny pouze informace související s ovzduším. Je to nutné neboť se objevují lidé, kteří tvrdí, že problematika ovzduší je záležitostí vzniklou počátkem roku 2014 a trochu i účelově před komunálními volbami. Je to naprostý nesmysl neboť problematikou ovzduší se zastupitelstvo zabývá již od r.2007 a to ne z vlastní iniciativy, ale díky podnětům od nespokojených občanů. Pro jednoduchou orientaci je možné nahlédnout do 32 zápisů Komise pro životní prostředí ( zřízené v prosinci 2010 ) a zjistíte, že toto téma bylo na pořadu téměř na každém jednání. Současně je vhodné připomenout, že znečištěné ovzduší je příčinou mnoha zbytečných onemocnění a dokonce je dáván v oficiálním materiálu Státního zdravotního ústavu do souvislosti poměr % zvýšeného znečištění se zvýšeným % předčasných úmrtí. Je dobré přečíst si článek ze servru Lidovky.cz - Smog zabiják. Za sedm let usmrtil 34 tisíc Čechů, nejvíc na Ostravsku. V žádném případě se nejedná o snahu zaměřit pozornost pouze na jeden podnik, ale mělo by být snahou všech občanů města věnovat pozornost všem zdrojům znečištění. Zbytečná tranzitní doprava zatím nedělá nikomu ze současného ( i bývalého vedení ) města žádný problém stejně tak, jako preventivní opatření v mateřských školkách a školách. Občané by měli být informováni o všech názorech svých zastupitelů a měli by protestovat proti cenzuře, která se opět začala v souvislosti s debatou o ovzduší objevovat v zápisech z jednání zastupitelstva. Věřím, že občané podepsaní pod petici "Kvalitní ovzduší pro naše děti" se nespokojí jen se slovy, ale budou požadovat konkrétní viditelné kroky a nestrpí žádné zbytečné odklady v jednání. 

 

Příspěvky

Beseda o kvalitě ovzduší v Čelákovicích

1. 12. 2016

Aktualizováno 1.12.2016 Besedy s odborníky se za účasti poslankyně parlamentu Niny Novákové účastnil i radní Středočeského kraje RNDr.Ivo Šanc Csc. který přislíbil pomoc. Město Čelákovic dodrželo očekávání a z vedení nepřišel nikdo. Ze zastupitelů byl vidět pouze pan Tomáš Janák.  

 

Překvapivá zpráva

19. 11. 2016

Aktualizováno 19.11.2016 o pořad ČT Nedej se plus - žaluji.

V pořadu České televize Hyde Park byly jmenovány i Čelákovice.

 

Nemajetková újma - 1 milion korun

18. 11. 2016

Jak bylo vypořádáno poškození laku desítek automobilů? Mluvilo se o žalobě. Jak dopadla?

 

Ovzduší je opět na kritické úrovni

16. 11. 2016

Mapy Českého Hydrometeorologického ústavu jsou nevyhovujícím varováním

 

Kde se dýchá nejhůř

2. 10. 2016

mapa Světové zdravotnické organizace

 

Další žaloba na ministerstvo životního prostředí

13. 9. 2016

Lidé se brání. Jak jsme na tom v Čelákovicích? Jen sliby.

 

ČIŽP na rádiu PATRIOT

24. 8. 2016

Dnes se od 11 hodin bude mimo jiné debatovat o TOS MET. Máte i Vy možnost přispět svými informacemi. Repríza v sobotu od 17 hodin.

 

Informace o stavu ovzduší nelze omezit

27. 7. 2016

Ten kdo nepřemýšlí, jako já, ať mlčí!  Velmi svérázný přístup k diskuzi.

 

Na Ostravsku již lidé žalují stát

13. 7. 2016

nedostatečná opatření ke zvýšení kvality ovzduší nikam nevedou

 

Lidé informují o ovzduší v Čelákovicích

2. 7. 2016

Prý nemáme pravomoce, říká starosta. Chybí koncepce zlepšení stavu ovzduší a hlavně snaha, říkám já.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8

následující »