Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpravodaj březen 2017

4. 3. 2017

Na úvodní straně Zpravodaje mě nadchnula fotografie vskutku mimořádně zdařilého masopustního průvodu. Nebylo to žádné EXPO (existenční pochod) důvěrně známé v mém mládí, kdy každý 1.května do průvodu musel. Zde se lidé náramně bavili, hrála příjemná muzika a dokonce se při zastávce na farním dvoře tancovalo.

dsc_0757.jpg

První strana mezi méně podstatnými informacemi obsahovala oznámení o dopravních trablech očekávaných v letních měsících v souvislosti s rekonstrukcí nádraží. Bude omezena průjezdnost podjezdů, doprava bude řízena kyvadlově a zůstane uzavřen jeden z podchodů ( jsou dva a tak snad mohlo být řečeno který). Zde jsem si pomyslel, kolik obtíží jsme mít nemuseli při snaze o řešení obchvatu. Dávno se ví o rekonstrukci nádraží a územní rozhodnutí o stavbě obchvatu bylo vydáno již před několika lety. Jen trochu koordinace a před rekonstrukcí nádraží vybudovat obchvat.

V březnovém čísle mě nejvíc chybí informace o tom co vlastně vedení města připravuje. Každý měsíc by mělo být uvedeno kam jsme pokročili v zajištění přípravy kanalizace do Záluží, obchvatu, komunikací v Jiřině, v rekonstrukci čističky a těch nejdůležitějších akcí. Jak málo se dozvíme na str.4 z  článku "O čem jednali zastupitelé a radní města". Srovnejte třeba s Lysou nad Labem, kde v jejich Listech https://www.mestolysa.cz/cz/component/jdownloads/send/30-listy-2017/252-listy-03-201 je uvedeno mnohem více o dění v radě a zastupitelstvu. Starostu zastoupil v úvodníku místostarosta Studnička, ale jeho článek je tak říkajíc "o ničem". Zřejmě nemá co říci o své práci ve městě a tak téměř polovinu příspěvku vypráví o Masarykovi a Stankovském. Zastupitelská aréna opět přinesla téma hodné génia : Podporujete výsadbu nové zeleně? Rád bych věděl co za odpovědi od zástupců jednotlivých stran očekávali. Snad měl někdo říct, že další zeleň nechce? Není divu, že dvě odpovědi nepřišly. To volné místo platíme z našich daní. Trapnosti se v aréně opakují téměř každý měsíc.

Vysloveně otřesný je článek "Panenské a neposkvrněné početí". Kde byla redakční rada při schválení jeho uveřejnění? Je mnoho příkladů, kdy redakce zasáhla a cenzurovala velmi potřebné informace a zde nechá otisknout naprostý nesmysl. Autor dává do souvislosti základní dogma víry s mimozemšťany a to v době před Velikonocemi největším svátkem všech katolíků. Bravo.

Zpravodaj nepřináší o dění ve městě tolik co by si zasluhovalo. V Čelákovicích se děje mnoho zajímavého a jen málo se dozvíte tam, kde by jste to očekávali především. Opět vřele doporučuji srovnání např. s Kurýrem města Říčany http://info.ricany.cz/mesto/aktualni-cislo. Jsou v Říčanech více aktivní lidé než v Čelákovicích? Nejsou. Jen vedení města více dělá pro rozvoj aktivit a necenzuruje. Konečně přesvědčte se sami.