Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zlato do Čelákovic

7. 6. 2016

Ve dnech 23 až 29.května 2016 se uskutečnilo ve Španělském městě Alicante 18. mistrovství světa ve stolním tenisu veteránů od 40 let, za rekordní účasti 4760 hráčů a hráček z 81 zemí světa. Nejvíce jich přijelo z Číny, Německa, Anglie, Francie, Japonska, Koreje a USA. Mistrovství se zúčastnilo i několik bývalých mistrů světa a Evropy. Gigantické mistrovství se odehrálo na 300 stolech. Denně se odehrálo 3000 zápasů což celkem za 6 hracích dnů bylo 1800 za výborné organizace španělských pořadatelů. Snem každého stolního tenisty bylo na tomto mistrovství získat medaili.

j.seidl.png

Česká reprezentace čítala 105 hráčů a hráček. Jedním z nich byl i čelákovický stolní tenista Josef Seidl, hrající v současné době za pražský ligový oddíl Sokol Michle. Největšího úspěchu dosáhl z celé české výpravy Josef Seidl, který se svým spoluhráčem Němcem Stolzenburgem získali zlatou medaili a stali se mistry světa ve čtyřhře finálovým vítězstvím nad Švédsko - Finským párem. Jde o mimořádný úspěch Českého a Čelákovického stolního tenisty, který ke dvěma stříbrným a jedné bronzové medaili z předchozích mistrovství přidal i tu nejcennější - ZLATOU.

Příští rok se koná mistrovství veteránů v USA v Las Vegas a mistři světa mají vše hrazené. Nezbývá než Josefu Seidlovi popřát pevné zdraví a mnoho sil do dalších soutěží.