Jdi na obsah Jdi na menu
 


Žádáme odpovědnost vedení města

18. 9. 2017

Ve středu proběhne poslední řádné zasedání Zastupitelstva na kterém, má-li být dodržen zákon, musí být projednána petice občanů za určení odpovědnosti vzniku škody. Program zasedání na stránkách města byl zveřejněn teprve před chvílí a není na úvodní stránce, jak tomu bývalo doposud. Bod petice na programu uveden není, a tak předpokládám, že autor programu s ní počítá v bodě “různé“.
Text petice i stručný přehled předcházejících událostí jsou v příloze. Ve zkratce jde o to, že vedení města porušilo uzavřenou smlouvu s TJ Spartak a nevyplatilo příspěvek cca.5,5mil. za provedenou rekonstrukci atletické dráhy. Spartak musel peníze na zaplacení rekonstrukce vypůjčit a vymáhat po městu náhradu soudně. Vedení města přitom mělo jasné informace od poskytovatele dotace MŠMT, ze závěru trestního oznámení na policii ČR, a z interpelace v parlamentu ČR že k žádnému pochybení nedošlo. Soud jednoznačně rozhodl o povinnosti města zaplatit Spartaku 5,5mil podle smlouvy + ostatní náklady ve výši cca. 1,8mil. Vedení města nechalo úroky narůstat i tím, že se nejprve odvolalo a teprve po cca. ¾ roku, v den konání odvolacího soudu odvolání stáhlo. Úrok se ale načítal.
Ten, kdo se bude chtít k požadavku petice připojit může tak učinit před i během středečního zasedání Zastupitelstva v KD.

 

Náhledy fotografií ze složky Rekonstrukce stadionu