Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výzva Vraťte nám stát

11. 6. 2012

Výzva Vraťte nám stát

Několik důvěryhodných občanských iniciativ sestavilo text prohlášení ke kterému se k dnešnímu dni přihlásilo již více než 32.600 občanů.

Píší m.j. :

Žijeme v systému, kde si nejsme před zákonem rovni – někteří jsou rovnější. Mafiáni jsou chráněni zákonem, obyčejní občané ne. Právě propojení politiků s mafiány, kryté policií a justicí, umožnilo rozkrádání v obrovském měřítku. Jedinou cestou, jak s tím něco udělat, je rozkrýt tyto struktury a pozavírat je. Aby se to neopakovalo, musíme změnit pravidla a zajistit jejich dodržování! 

Jak?

· Musíme sestavit občanskou komisi, která vyšetří napojení organizovaného zločinu a kmotrů na politiku, veřejnou správu a justici.

· Musíme zajistit odtajnění a zveřejnění materiálů BIS, týkajících se aktivit lobbistů, kmotrů a mafiánů a jejich propojení na politiky a další veřejné činitele.

· Musíme zajistit vyvození odpovědnosti, včetně trestní, vůči všem aktérům.

· Musíme prosadit návrhy zákonů, které zabrání opětovnému vzniku mocenského monopolu.

 

 Chcete, aby nám politici dále zvyšovali DPH i jiné daně, aby měli dost prostředků na další rozkrádání? Ne? Připojte se k prohlášení!

http://www.vrattenamstat.cz/pripojte-se.html

Na stránkách výzvy Vraťte nám stát je uvedený seznam občanských sdružení, které výzvu sestavily včetně jejich internetových stránek popisujících činnosti, kterými se sdružení zabývají. Je velmi zajímavé do uvedených stránek nahlédnout a zjistit, že existují lidé, kterým neutěšená situace naší společnosti není lhostejná.Pokud i Vy s textem výzvy souhlasíte, zašlete jej svým známým.