Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rada města ruší smlouvu o výpujčce pozemků pod altletickou dráhou

21. 5. 2015

Rada města dne 17.5.2015

schválila usnesení: RM schvaluje v souladu s ustanovením § 102 odst. 2 písm. m) zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů, Výzvu k předčasnému vrácení vypůjčené věci adresovanou Tělovýchovné jednotě Spartak Čelákovice, kterou se město Čelákovice domáhá vrácení pozemků na městském stadionu z důvodu vážného porušení povinností vypůjčitele, Tělovýchovnou jednotou Spartak Čelákovice.

Zdůvodnění : Město několikrát písemně vyzvalo TJ Spartak k jednání ve věci narovnání předmětu Smlouvy o výpůjčce. Jednání byla neúspěšná, protože TJ Spartak není ochotna přijmout kompromisní řešení. Dnes dopoledne byla provedena fotodokumentace stávajícího stavu vypůjčených pozemků na městském stadionu. Byl zjištěn naprosto neutěšený stav vypůjčených nemovitostí, které jsou svěřené výpůjčkou (zdevastované fotbalové hřiště a plochy dotčené stavbou). Stavba „Reko AS“ byla Rada města Čelákovic 2 dokončena a předána TJ Spartak 30. 4. 2015. Od tohoto dne neproběhla na vypůjčených plochách žádná údržba, ke které se TJ Spartak zavázala a na fotbalovém hřišti není možné, kvůli jeho devastaci, sportovat.                                             ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Byl jsem v době uzavření smlouvy o výpůjčce pozemku členem zastupitelstva a vím, že schválení smlouvy předcházela velmi komplikovaná jednání. Všechny strany volily kompromis a výsledek je rozhodně ve prospěch města . Každá smlouva má mít uvedeny důvody výpovědi a pokud si dobře pamatuji zde byly důvody tři :

  1. Uplynutí doby vypujčky – 10 let

  2. Dohoda

  3. Nedodržení termínu 1.etapy

Pokud čtu výše uvedené usnesení žádný z dohodnutých výpovědních důvodů zde není obsažen. TJ Spartak popsal své záměry ve Zpravodaji města Čelákovice č.9/2014 str.10 a zmiňuje i další etapy pro které má připravené financování. Další etapa by měla přijít na řadu ještě letos, ale zřejmě bude odložena jelikož město dluží  Spartaku 5 mil.Kč závazně slíbených pro financování 1.etapy. Nevím, co kdo sleduje podobnými obstrukcemi. Nikdo zatím pro město dotace ve výši 12 mil.Kč nesehnal a po dokončení akce Spartaku dráhu odebrat je myslím svérázné vyjádření vděku. Jde tu i o negativní přístup ke sportující mládeži, která v současné době bohatě atletickou dráhu využívá.