Jdi na obsah Jdi na menu
 


Město Čelákovice podalo přihlášku do soutěže "Zlatý erb"

7. 2. 2014

Již jen 2 týdny zbývají do ukončení sběru podpisů do "Ceny veřejnosti" v soutěži o Zlatý erb. Na stránkách města přibývají zajímavé články a mezi nimi Vás chci upozornit na povídání o tůních, které sepsal pan Pavel Jindřich z místního spolku rybářů. Povídání je doplněno nádhernými fotografiemi tůní, které mohl pořídit jen člověk s mimořádným citem pro každé z míst.Klikněte na odkaz Životní prostředí a pak na Zeleň a příroda.

Ještě jste nehlasovali? Můžete svůj hlas přidat zde. Řekněte i svým známým. Čelákovické internetové stránky www.celakovice.cz jsou hodné Vašeho hlasování.

ternetové stránky www.celakovice.cz získaly ve své historii  již potřetí novou podobu a Rada města rozhodla o jejich přihlášení do soutěže svazu měst a obcí „Zlatý erb “. Soutěž byla založena v roce 1999 jako nástroj na podporu modernizace místních samospráv a již tradičně poutá pozornost měst, obcí a veřejnosti. Minulý ročník na celostátní úrovni vyhrálo město Úštěk , před Jihlava a Bruntálem. Vítězství Úštěku (2700 obyvatel) je důkazem, že i malá města mohou mít kvalitní stránky a tedy i účast našeho města v soutěži má smysl. Zlatý erb je zdroj mnoha inspirací neboť to co jsme loni oceňovali na stránkách vítěze, můžeme dnes nabídnout i občanům Čelákovic. Investice do rekonstrukce internetových stránek nebyla malá a znamenala i velké úsilí pracovníků Městského úřadu, kteří se na doplnění stránek do současné podoby podíleli. Na stránkách najdete mnoho nových informací, mezi nimi jmenuji především uvádění pozvánek s podkladovými materiály k jednání Zastupitelstva a virtuální prohlídky (město a Muzeum). Pro milovníky historie města přibyly staré mapy i znak města. Postupně je doplňováno mnoho dalších informací zvláště pak je zcela měněn způsob informování o životním prostředí. Zajímavá krajina v okolí Čelákovic s novou lávkou přes Labe a spolu se zastávkou v Jiřině bude jistě mnohem více navštěvována turisty a internetové stránky jsou velmi často zdrojem inspirace při určení cíle výletu. Soutěž Zlatý erb má i krajská kola, kde v minulých letech v rámci našeho kraje byla úspěšná města Neratovice (2013), Kladno (2012), Nymburk (2011), Slaný (2010), Mšeno (2009).

Ocenění je připraveno nejen za celkový dojem a obsah stránek, ale cenu získává i nejlepší elektronická služba, nejlepší turistická prezentace a bezbariérový přístup. Veřejnost má svou specielní cenu, kde obyvatelé města a jeho příznivci mohou svým hlasováním přispět k umístění v „Ceně veřejnosti“. V této kategorii se počítá poměr přijatých hlasů k počtu obyvatel města což je výrazným zvýhodněním menších měst. Věřím, že patrioti Čelákovic nezůstanou pozadu a přispějí svým hlasem k našemu důstojnému umístění. Hlasovat můžete buď přímo na stránkách soutěže Zlatý erb a nebo na internetových stránkách města, a to v krajském kole nejpozději do 25. 2. 2014 a v celostátním kole do 28. 3. 2014.