Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kulturní komise projednala návrhy na Výroční cenu města za rok 2014

3. 5. 2014

Na programu jednání komise pro kulturu, cestovní ruch a byly m.j. i nominace na udělení Výroční ceny Města Čelákovice pro rok 2014.

Nominováni byli pan Miloš Fridrich dlouholetý funkcionář hasičského sboru a Jaroslav Špaček bývalý ředitel Městského muzea v Čelákovicích archeolog a historik.

Nominována dále byla Vila Volman, k.s.

Nominaci p.Miloše Fridricha předložili zastupitelé Ing.Josef Pátek, Ing.Petr Studnička, Ing.Miloš Sekyra, Mgr.Marek Skalický a Jarmila Volfová a jejich návrh podpořilo dalších 59 občanů včetně hejtmana Středočeského kraje Ing.Vladimíra Řiháka.

Nominace p.Jaroslava Špačka byla předložena ve 4 návrzích . Svou nominaci zaslali ing.arch.Ivan Vaňousek, Ing.Petr Špička, zastupitelé Tomáš Janák a Milan Tichý a zastupitelé RNDr.Petr Petřík Ph.D. a já. Nominace předložená mnou a Petrem Petříkem byla podpořena ještě podpisy dalších 234 občanů. 

Nominace právnické osoby Vila Volman, k.s. byla předložena starostkou PhDr. Zdeňkou Tichou.

Komise pro kulturu a cestovní ruch se neshodla na nominaci neboť pro návrh pana Fridricha byli 3 členové a pro návrh pana Špačka byli také 3 členové. Komise se však jednomyslně shodla v odmítnutí návrhu nominace Vila Volman., k.s.neboť nominace neodpovídá Statutu udělování Výroční ceny. Všichni členové komise však kladně hodnotili provedenou rekonstrukci vily pana továrníka Volmana.

Doporučení komise je jen pomocným kritériem pro rozhodnutí zastupitelů ( rady města ) a tak o překvapení nemusí být nouze. Neznám osobně pana Fridricha, ale rozhodně je jeho práce velmi záslužná neboť si i v okolních obcích uvědomili co pro ně naši dobrovolní hasiči znamenají a nominaci podpořili značným počtem podpisů. Práce pana Špačka je též obecně známá a již jen to, že je nositelem vyznamenání ministra kultury je mimořádným oceněním. Doporučuji nahlédnout do seznamu nositelů stejného vyznamenání a asi by mělo být rozhodnuto. Jen v Čelákovicích člověk nikdy neví.