Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klukoviny páně starosty

26. 8. 2015

Něco jsem provedl a nechci, aby se lidé dozvěděli podrobnosti a tak vrším jednu "klukovinu" za druhou. Pan starosta má právo za pomoci rady rozhodnout o akcích do 500 000, - Kč. Nikoho tedy nemůže překvapit když proběhne na náměstí promítání hokeje a celou tu "maličkost" uhradí město. Kolik to stálo? Nikdo neřekl. Našli se však pochybovači zda starosta jedná s péčí řádného hospodáře a dokonce jedna paní v tzv. otevřeném foru na face booku položila otázku zda nemohly být prostředky vynaloženy jinak. Následovala diskuze s mnoho zajímavými argumenty a když se někdo další zeptal kolik to celkem kasu města stálo, starosta až dosud neodpověděl. Bývalý zastupitel Dr.Petřík zaslal dotaz dle zákona o svobodném přístupu k informacím a po zaplacení poplatku vyčíslení nákladů získal. Zaslal do Zpravodaje na toto téma článek ve kterém položil několik dalších otázek a obdržel vyjádření, že článek nebude otištěn neboť p.starosta prý náklady sledování hokeje na náměstí uvede vé svém úvodníku. Starosta vyrobil dle mého názoru klukovinu nedůstojnou jeho úřadu když v úvodníku napsal, že hokej nás přišel na 0,04% z celkových nákladů města. Opět vytáčka a zakrytí jednoznačného čísla za kterou nese odpovědnost. Zřejmě si budeme muset na starostovy vytáčky zvykat neboť to již není po prvé. Obdobně jsme slyšeli,  že během dovolené v Itálii protelefonoval více než 100 000, - Kč a to protože prý byl 24 hodin v kontaktu s občany pro které je k dispozici i na dovolené. Náklady telefonu nebyly starostou uhrazeny a dokonce se s městem ve věci nákladů soudí. Do třetice mě zarazila v úvodníku zpráva, že město pořádá tzv. filmové léto se vstupem zcela zdarma. Opět bez zveřejnění nákladů a zřejmě za velkého potlesku těch, kteří jsou rádi, že se v Čelákovicích alespoň něco děje.  Nesouhlasím s podobným tvrzením, neboť něco se děje může být chápáno i jinak. Například :  Město má hodně peněz a tak pomáhá potřebným, již provedlo zjistění kvality ovzduší, opravilo školu v Sedlčánkách, vybudovalo chodník spojující Sedlčánky s Čelákovicemi a ostatní chodníky vypadají vzorově, vykoupilo pozemky na obchvat a ten se bude co nevidět budovat, je dokončena cyklostezka podél Labe spojující nás s ceklostezkou budovanou městem Lysá nad Labem, máme dokončenou kanalizaci v Záluží, je rekonstruována základní škola v Kostelní ulici a mohl bych pokračovat velmi dlouho. Rozhodně nejsme město bohaté a tak pokračování volební kampaně pana Pátka považuji za nezodpovědnou klukovinu a mrhání veřejnými prostředky. Aktivity na náměstí jen zakrývají skutečnost, že se zatím děje jen velmi málo.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Facebook 14.8.2015 Otevřené forum příspěvek p.Šandy

Veřejná omluva našemu nejúžasnějšímu panu starostovi!

Chtěl bych se na tomto místě veřejně omluvit našemu neúžasnějšímu starostovi Josefu Pátkovi za to, že jsem pochyboval! Až Váš úvodník v posledním čísle našeho nejúžasnějšího zpravodaje mi otevřel oči. Musím se veřejně kát a sypat si popel na hlavu. Dosud jsem nepoznal člověka s tak křišťálově čistými úmysly, jako jsou ty Vaše! Velice se omlouvám za to, že jsem se byť jen na malou chvilku obával, že si podporou oné v Čechác...h tak všeobecně oblíbené lidové zábavy pouze honíte vlastní politické body. Stejně tak se moc omlouvám za můj nebetyčný omyl, že by radnice měly být vedeny transparentně, smlouvy by měly být automaticky zveřejňovány a každý krok by měl být jasně zdůvodněn. Stejně tak se moc omlouvám za všechny další ošklivé pocity a domněnky, které jsem kdy vůči Vašemu Blahorodí choval. Naopak mi nezbývá než tiše žasnout nad důmyslností, s jakou jste údaj o nákladu na ony sportovní přenosy zveřejnil. Nikdy by mě nenapadlo, že to lze udělat tak lehce a poeticky, s takovým vtipem a dokonalostí, jak to dokázala učinit Vaše Svatost. Nesmíte se na mě však ve své neomylnosti hněvat přespříliš. Doposud jsem neměl příležitost setkat se s člověkem tak charakterním, čistým, upřímným a neomylným. Právě proto jsem byl uveden v ohavný omyl. Naivně jsem se domníval, že demokratická společnost funguje na zcela jiných principech než je bezmezná důvěra v nejúžasnějšího pana starostu. Ó, jak jsem se mýlil. Odpusťte mi to prosím, můžete-li!
Jaká škoda, že Vás zatím ještě nemůžeme klonovat. Mít tak skvělého pravdomluvného a bezchybného starostu na každé radnici v Čechách, ba co víc, na každém úřadě a v každé politické funkci, mohli bychom tu ošklivou a po výtce nefunkční demokracii rovnou zrušit.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Diskuzní forum města Čelákovice 25.8.2015 příspěvek Petra Petříka :

Dnes na základě úspěšného odvolání u krajského úřadu mi městský úřad poskytnul tuto informaci: celková výše nákladů na pořádání přímého přenosu
šampionátu v hokeji ve dnech 16. – 17. 5. 2015 na náměstí 5. května v Čelákovicích vynaložená MěÚ Čelákovice (bez součinnosti Městské policie a Technických služeb Čelákovice) činila 132 967 Kč včetně DPH. Účelnost vynaložených prostředků a proces schvalování si netroufám hodnotit, spíš mne zaráží, že si jako občan musím tuto informaci velice složitě zjišťovat a dozvím se jí po 74 dnech...