Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo neskáče není z Čelákovic

15. 5. 2015

Na facebooku nedávno vytvořená diskusní skupina „Čelákovice – otevřené fórum“ rozhodně stojí za pozornost a zřejmě v budoucnu bude zdrojem mnoha potřebných výměn názorů (k dnešnímu dni 937 členů).

Zaujalo mne hned několik témat, ale zatím jen k tomu aktuálnímu. Starosta zveřejnil oznámení, že bude možné zřejmě po vzoru velkých měst z našeho náměstí podpořit ty naše kluky při sledování hokejového přenosu na LED obrazovce. Jedna z pravidelných přispívatelek zde uvedla toto : Možná je to můj pocit, ale myslím si, že peníze města by se daly využít lépe. Ve svém názoru zůstala více méně osamocena, neboť fanouškové hokeje prohlásili nápad za vynikající a dokonce pan starosta byl pochválen se slovy …více takových akcí pane starosto. Nemám nic proti fandění na náměstí natož proti sportu, ale vím, že se na lecos v Čelákovicích peníze nedostávají a zde za 2 dny bude vynaloženo mnoho peněz a ty by pomohly zacelit díry v rozpočtu. Lidé co neznají stav městské kasy se domnívají, že když jsme postavili lávku a rekonstruovali náměstí, máme mnoho peněz. Ono to tak není, neboť obě akce byly hrazeny z EU a stačí se jen rozhlédnout kolem sebe a vidíte, co vše financováno není. Na zastupitelstvu se debatovalo o stadionu a světe div se, máme novou atletickou dráhu (také z větší části z dotace), ale nemáme na stadionu záchodky a správce. Podívejte se,  jak vypadá hlediště stadionu. Zoufalost a hrůza. Nátěry kovových hrazení již několik let nikdo neudělal a i díry v plotě jsou. Prý je to dobrý nápad a vlastně způsob, jak semknout občany. Namítl jsem, že jinde se mezi lidi dostávají např. při příležitosti konání veřejných fór (Č.Brod, Říčany) o problémech města a třeba chtějí znát i spokojenost občanů. V Čelákovicích nic takového není. Přirozeně jsem píchl do vosího hnízda a jsem vlastně veřejný nepřítel , neboť nechci podporovat „ty naše kluky“ a vlastně jsem nikdy nic nedokázal. Prý je to ode mne politika. Naštěstí moderátor zveřejnil cenu nájmu LED obrazovek a celého přenosu : Podle ceníku pronájmu LED obrazovek, je cena pronájmu LED 5x2m 50.000 Kč na den, stojan 10.000 Kč, obsluha 7.000 Kč a nějaké drobné za dopravu... K tomu nutno přičíst náklady na přítomnost zdravotnické péče s vozem, náklady na asistenci Městské policie (při zaplněném náměstí si to bez zdravotníků a strážníků neumím představit), za poplatky OSA, Integram, ... (za každého přihlížejícího), úklid bude zřejmě v běžné režii města (konec citace). Jde asi o 150 000, - Kč. Jen víc takových akcí pane starosto …….. Nebo raději budeme šetřit na zřízení záchodků pro sportující veřejnost. V Říčanech uspořádali veřejnou sbírku a již budou otevírat stacionář na který z podstatné části sbírka přispěla. Občané Říčan vědí, že jsou s vedením města partnery a nerozhoduje za ně samospráva, která se chová netransparentně a nemá o názory občanů zájem. Za dva dny vydáme nesmyslně 150 tis.Kč a nemáme na měření kvality ovzduší? Jen víc takových akcí pane starosto…..

zájem byl pouze o české hokejisty

ČR - Kanada

Druhé téma úzce souvisí s prvním. V diskusní skupině „Čelákovice-otevřené forum“ se objevily informace o připravovaném výběrovém řízení na poskytovatele Audiovizuální techniky a on-line přenosu. Město mezi podmínkami pro poskytovatele stanovilo neposkytnutí audiozáznamu třetí osobě a nemůže být ani nijak zveřejněn pod sankcí 10.000, - Kč. Proběhla výměna názorů a starosta diskuzi uzavřel s tím, že vše bude ještě dále vylepšováno a Čelákovice i nadále budou vzorem pro region. Jeho výrok mne přivedl k úsměvu neboť jsem ještě nezaznamenal, že by jsme snad byli v nějaké oblasti vzorem. Zatím jsme měli on-line přenos, ale ten mají na mnoha jiných místech také. Zůstává to tajenkou. Ptejme se. Možná v žádném městě nemají starostu tak často na stránkách radničního periodika a možná tím myslel záporný vzor. Zde by jsme asi uspěli. Vždyť jinde již zveřejňují smlouvy a neodstranili LEPŠI MÍSTO. Místo odstranění nedostatků, odstraníme upozornění na ně. Nedostatků na mapě LEPŠÍHO MÍSTA mají Čelákovice hodně a i těch dlouhodobě neřešených. Konečně porovnejte s s okolím. Máme snad, jako město nějaké uznání za účast v soutěži a nebo nějaký certifikát kvality veřejné správy? Jen se mluví a to nelze brát vážně. Prý záznamy pan Špaček bude zveřejňovat dál, ale bez zvuku a to je překonané již v třicátých letech minulého století.